Zakonnik ze Śląska podejrzewany o gwałt na dziecku. Został tymczasowo aresztowany

Jak informuje portal bytomski.pl, zakonnik z Bytomia został aresztowany. Prokuratura zarzuciła mu m.in. zgwałcenie osoby małoletniej i skrzywdzenie kolejnych dwóch chłopców.

Magdalena Grabowska/bytomski.pl
Wnętrze kościoła św. Wojciecha w Bytomiu

Bulwersująca sprawa w Bytomiu. Zakonnik z jednej z parafii w centrum tego miasta został oskarżony o czyny pedofilskie, m.in. zgwałcenie dziecka.

Zakonnik z Bytomia podejrzewany o zgwałcenie dziecka

Jak informuje portal bytomski.pl, chodzi o franciszkanina z parafii św. Wojciecha, znajdującej się przy pl. Klasztornym, niedaleko Rynku. Jest podejrzewany m.in. o zgwałcenie osoby małoletniej i skrzywdzenie kolejnych dwóch takich osób. Został tymczasowo aresztowany.

Informacje bytomskiego.pl potwierdza prokurator rejonowy w Bytomiu, Marek Furdzik.

- Tak, prowadzimy śledztwo przeciwko zakonnikowi z Bytomia. Śledztwo jest już w fazie przeciwko podejrzanemu, zostały mu ogłoszone zarzuty, został przesłuchany w charakterze podejrzanego - mówi w rozmowie z bytomskim.pl prokurator Marek Furdzik.

Pokrzywdzeni przez zakonnika to trzej chłopcy

- Jest on podejrzany obecnie o trzy czyny o charakterze seksualnym, popełnione na szkodę małoletnich poniżej lat 15. (...) Zarzucone (z Kodeksu Karnego) podejrzanemu jest dopuszczenie się w określonym, dłuższym czasie, doprowadzenia małoletniego do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz zgwałcenia - kontynuuje prokurator Furdzik. - Ponadto podejrzany ma ogłoszone również zarzuty (...) na szkodę dwóch pozostałych pokrzywdzonych małoletnich. Chodzi o to, iż w określonym dłuższym czasie doprowadził ich do poddania się innym czynnościom seksualnym, także przy wykorzystaniu bezradności, wynikającej z podania alkoholu, i snu. Oprócz tego podejrzany ma ogłoszone także zarzuty z art. 208 Kodeksu Karnego - 3 zarzuty, dotyczące rozpijania małoletnich. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Nie przyznaje się on do popełnienia zarzucanych mu czynów - dodaje prokurator rejonowy w Bytomiu.

Osobami pokrzywdzonymi przez zakonnika mają być trzej chłopcy.

Przełożonymi aresztowanego franciszkana są zakonnicy z Katowic Panewnik, czyli Prowincja Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych. Okazuje się, że to oni sami, konkretnie prowincjalny delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży, zgłosili zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu.

Więcej o tej sprawie przeczytasz na: www.bytomski.pl

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon