Zamknięty wjazd na osiedle Tysiąclecia. Bo na Stadionie Śląskim będzie koncert Dawida Podsiadły

W sobotę 25 czerwca na Stadionie Śląskim wystąpi Dawid Podsiadło, chłopak z Dąbrowy Górniczej, który zawojował całą Polskę po zwycięstwie (to było aż 10 lat temu!) w programie "X-Factor". Stadion będzie pełny. Jednak to oznacza też zmiany w organizacji ruchu w Katowicach.

Trzeci stadionowy koncert Dawida Podsiadły w tym roku zapowiada się na tak świetne wydarzenie jak poprzednie dwa, we Wrocławiu i Gdańsku. Tam stadiony zapełniły się do ostatniego miejsca, i również w Chorzowie w sobotę 25 czerwca 2022 r. można się spodziewać kilkudziesięciotysięcznej publiczności.

Na Podsiadłę przyjedź tramwajem. Weź wodę

Ze względu na prognozowaną wysoką (ma być 28 st. C) temperaturę w dniu koncertu, zezwolono na wnoszenie na teren imprezy wody o pojemności do 0,5 l. Butelki muszą być odkręcone. Dodatkowo, na promenadzie będą ustawione kurtyny wodne oraz beczkowóz z wodą pitną zapewniony przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A., dzięki któremu zostanie udostępniona możliwość napełnienia własnych butelek z wodą.

Organizatorzy wydarzenia zachęcają, by na Stadion Śląski przyjechać komunikacją publiczną, zwłaszcza tramwajami.

Dodatkowe kursy i większa pojemność tramwajów:

 • linia tramwajowa 0 (do przystanku Chorzów Stadion Śląski) będzie przed i po koncercie kursowała ze zwiększoną częstotliwością na stałej trasie; przed koncertem linia będzie kursowała co 7/8 min zaś po jego zakończeniu - co ok. 5 min. Wybrane kursy przed i po koncercie zapewnią dojazd i powrót z i do Będzina i Sosnowca;
 • na liniach 6 i 19 przed i po koncercie uruchomione zostaną dodatkowe kursy, a do obsługi linii skierowane zostaną tramwaje o większej pojemności;
 • na linii 11 przed i po koncercie uruchomione zostaną dodatkowe kursy, a do obsługi linii skierowane zostaną wagony o większej pojemności. W tym dniu linia będzie kursowała na trasie Łagiewniki Zajezdnia – Katowice Plac Miarki;
 • na linii 40 po zakończeniu koncertu uruchomione zostaną dodatkowe kursy. Tramwaje tej linii wyjadą z zajezdni Zawodzie trasą linii 23 skąd włączą się w kursy do Zawodzia stałą trasą tj. przez Chorzów Batory, Załęże, Katowice Dworzec PKP.

  Komunikacja autobusowa:

  • linia 840 od godz. 17:00 będzie dodatkowo obsługiwała przystanek Chorzów AKS;
  • linia M3 od godz. 17:00 będzie dodatkowo obsługiwała przystanek Chorzów AKS, uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii a kursy nocne realizowane będą autobusami przegubowymi.
  • w związku z wprowadzonym objazdem na trasie linii autobusowych 7, 23, 109, 673, 674, M24 mogą wystąpić odstępstwa czasów odjazdu od planowanych w rozkładach jazdy.

  Więcej o koncercie i innych imprezach:

  Zmiany w organizacji ruchu w rejonie osiedla Tysiąclecia

  Jednak organizacja tak wielkiego wydarzenia oznacza też zmiany w organizacji ruchu na pobliskim osiedlu Tysiąclecia.

  - Po raz kolejny wprowadzamy tymczasową organizację ruchu w rejonie osiedla Tysiąclecia. To już sprawdzone rozwiązanie polegające na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla Tysiąclecia od strony ul. Chorzowskiej. Chodzi przede wszystkim o to, by mieszkańcy osiedla nie musieli się borykać z problemem zajętych miejsc parkingowych czy rozjeżdżanej przez kierowców zieleni – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

  Dodatkowo w dniu imprezy na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole straży miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

  W sobotę 25 czerwca 2022 roku od godzin popołudniowych, najprawdopodobniej około godziny 16.00 – nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej (czyli w ul. Ułańską, Chrobrego, księcia Henryka Brodatego i Tysiąclecia). W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i straży miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej.

  Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem obowiązują zakazy zatrzymywania i postoju na jezdni. Analogiczne oznakowanie dotyczące parkowania na jezdni obowiązuje na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo funkcjonuje tam tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

  Koncert został przeniesiony z września ubiegłego roku w związku z pandemią. Obecnie imprez odbywających się na Stadionie Śląskim w Chorzowie jest coraz więcej.

  - Z myślą o mieszkańcach osiedla Tysiąclecie, uruchamiamy specjalny newsletter. Zachęcamy wszystkich mieszkańców i osoby zainteresowane tym tematem, by wysłały nam maila na adres informator.tysiaclecie@katowice.eu z tematem „aktualne informacje”. Dzięki temu każdą nową informację będziemy mogli przesłać bezpośrednio na maila osoby, dla której te informacje są istotne, by np. wiedzieć, którą drogą wrócić do domu – mówi Ewa Lipka, zastępca naczelnika wydziału komunikacji społecznej.
  Bukiniści

  Może Cię zainteresować:

  Uliczni sprzedawcy książek muszą uciekać ze Stawowej w Katowicach. Gdzie się przeniosą?

  Autor: Arkadiusz Nauka

  23/06/2022

  Holi Festival Poland

  Może Cię zainteresować:

  Rozrywkowy ŚLĄZAG poleca ciekawe imprezy dla całych rodzin na weekend 24-26 czerwca 2022

  Autor: Katarzyna Pachelska

  24/06/2022

  Subskrybuj 24kato.pl

  google news icon