Zamknięty wjazd na osiedle Tysiąclecia. Bo na Stadionie Śląskim będzie koncert Dawida Podsiadły

W sobotę 25 czerwca na Stadionie Śląskim wystąpi Dawid Podsiadło, chłopak z Dąbrowy Górniczej, który zawojował całą Polskę po zwycięstwie (to było aż 10 lat temu!) w programie "X-Factor". Stadion będzie pełny. Jednak to oznacza też zmiany w organizacji ruchu w Katowicach.

Trzeci stadionowy koncert Dawida Podsiadły w tym roku zapowiada się na tak świetne wydarzenie jak poprzednie dwa, we Wrocławiu i Gdańsku. Tam stadiony zapełniły się do ostatniego miejsca, i również w Chorzowie w sobotę 25 czerwca 2022 r. można się spodziewać kilkudziesięciotysięcznej publiczności.

Na Podsiadłę przyjedź tramwajem. Weź wodę

Ze względu na prognozowaną wysoką (ma być 28 st. C) temperaturę w dniu koncertu, zezwolono na wnoszenie na teren imprezy wody o pojemności do 0,5 l. Butelki muszą być odkręcone. Dodatkowo, na promenadzie będą ustawione kurtyny wodne oraz beczkowóz z wodą pitną zapewniony przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A., dzięki któremu zostanie udostępniona możliwość napełnienia własnych butelek z wodą.

Organizatorzy wydarzenia zachęcają, by na Stadion Śląski przyjechać komunikacją publiczną, zwłaszcza tramwajami.

Dodatkowe kursy i większa pojemność tramwajów:

 • linia tramwajowa 0 (do przystanku Chorzów Stadion Śląski) będzie przed i po koncercie kursowała ze zwiększoną częstotliwością na stałej trasie; przed koncertem linia będzie kursowała co 7/8 min zaś po jego zakończeniu - co ok. 5 min. Wybrane kursy przed i po koncercie zapewnią dojazd i powrót z i do Będzina i Sosnowca;
 • na liniach 6 i 19 przed i po koncercie uruchomione zostaną dodatkowe kursy, a do obsługi linii skierowane zostaną tramwaje o większej pojemności;
 • na linii 11 przed i po koncercie uruchomione zostaną dodatkowe kursy, a do obsługi linii skierowane zostaną wagony o większej pojemności. W tym dniu linia będzie kursowała na trasie Łagiewniki Zajezdnia – Katowice Plac Miarki;
 • na linii 40 po zakończeniu koncertu uruchomione zostaną dodatkowe kursy. Tramwaje tej linii wyjadą z zajezdni Zawodzie trasą linii 23 skąd włączą się w kursy do Zawodzia stałą trasą tj. przez Chorzów Batory, Załęże, Katowice Dworzec PKP.

  Komunikacja autobusowa:

  • linia 840 od godz. 17:00 będzie dodatkowo obsługiwała przystanek Chorzów AKS;
  • linia M3 od godz. 17:00 będzie dodatkowo obsługiwała przystanek Chorzów AKS, uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii a kursy nocne realizowane będą autobusami przegubowymi.
  • w związku z wprowadzonym objazdem na trasie linii autobusowych 7, 23, 109, 673, 674, M24 mogą wystąpić odstępstwa czasów odjazdu od planowanych w rozkładach jazdy.

  Więcej o koncercie i innych imprezach:

  Zmiany w organizacji ruchu w rejonie osiedla Tysiąclecia

  Jednak organizacja tak wielkiego wydarzenia oznacza też zmiany w organizacji ruchu na pobliskim osiedlu Tysiąclecia.

  - Po raz kolejny wprowadzamy tymczasową organizację ruchu w rejonie osiedla Tysiąclecia. To już sprawdzone rozwiązanie polegające na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla Tysiąclecia od strony ul. Chorzowskiej. Chodzi przede wszystkim o to, by mieszkańcy osiedla nie musieli się borykać z problemem zajętych miejsc parkingowych czy rozjeżdżanej przez kierowców zieleni – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

  Dodatkowo w dniu imprezy na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole straży miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

  W sobotę 25 czerwca 2022 roku od godzin popołudniowych, najprawdopodobniej około godziny 16.00 – nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej (czyli w ul. Ułańską, Chrobrego, księcia Henryka Brodatego i Tysiąclecia). W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i straży miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej.

  Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem obowiązują zakazy zatrzymywania i postoju na jezdni. Analogiczne oznakowanie dotyczące parkowania na jezdni obowiązuje na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo funkcjonuje tam tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

  Koncert został przeniesiony z września ubiegłego roku w związku z pandemią. Obecnie imprez odbywających się na Stadionie Śląskim w Chorzowie jest coraz więcej.

  - Z myślą o mieszkańcach osiedla Tysiąclecie, uruchamiamy specjalny newsletter. Zachęcamy wszystkich mieszkańców i osoby zainteresowane tym tematem, by wysłały nam maila na adres informator.tysiaclecie@katowice.eu z tematem „aktualne informacje”. Dzięki temu każdą nową informację będziemy mogli przesłać bezpośrednio na maila osoby, dla której te informacje są istotne, by np. wiedzieć, którą drogą wrócić do domu – mówi Ewa Lipka, zastępca naczelnika wydziału komunikacji społecznej.
  Bukiniści

  Może Cię zainteresować:

  Uliczni sprzedawcy książek muszą uciekać ze Stawowej w Katowicach. Gdzie się przeniosą?

  Autor: Arkadiusz Nauka

  23/06/2022

  Holi Festival Poland

  Może Cię zainteresować:

  Rozrywkowy ŚLĄZAG poleca ciekawe imprezy dla całych rodzin na weekend 24-26 czerwca 2022

  Autor: Katarzyna Pachelska

  24/06/2022

  Subskrybuj 24kato.pl

  google news icon

  czytaj więcej:

  Pożar ulica Chorzowska

  Pożar samochodu na ulicy Chorzowskiej, przy Os. Tysiąclecia

  Sklep socjalny Spichlerz, ul Tysiąclecia, Katowice

  Drugi sklep socjalny w Katowicach. Ceny niższe o 50 proc.

  Premier Mateusz Morawiecki

  Premier Mateusz Morawiecki na Europejskim Forum Przyszłości

  Wodny plac zabaw na Osiedlu Tysiąclecia

  Wodny plac zabaw na osiedlu Tysiąclecia nareszcie otwarty!

  Niebieski stadion sl

  Dzisiaj Stadion Śląski rozświetli się na...

  Youtuberzy katowice

  Youtuberzy z Katowic. Gwiazdy polskiego...

  Plac wodny

  Ruszyła budowa wodnego placu zabaw w...