Zarząd Województwa przekazał 840 tys. zł dla ratowników WOPR i GOPR

Na wakacjach będzie bezpieczniej. Do ratowników, którzy zapewniają bezpieczeństwo turystom w górach i nad wodą trafi 840 tys. zł w ramach dotacji z budżetu województwa. – Z pewnością turystyka się ożywiła i ludzie wyjdą na szlaki górskie, zaczną wypoczywać nad wodą, a zdarzają się wypadki. Dobrze, żebyśmy byli do tego przygotowani – mówi Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego.

Do podmiotów realizujących zadania z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym w górach i nad wodą w ramach dotacji z budżetu województwa trafi 840 tys. zł w ramach dotacji z budżetu województwa.

– Wsparcie marszałka woj. śląskiego jest dla nas kluczowe, ponieważ pozwala nam utrzymać funkcjonowanie, a także rozwijać się – mówi Robert Pilarczyk, naczelnik Grupy Jurajskiej GOPR – W tym roku głównie te środki zostaną przeznaczone na szkolenie naszych ratowników, na zakup sprzętu specjalistycznego oraz stworzenie przestrzeni szkoleniowej w naszej bazie w Podlesicach – dodaje.

Jak podaje Marcin Szczurek, naczelnik Grupy Beskidziej GOPR, w zeszłym roku grupa odnotowała ponad 524 wypadki, w tym ponad 200 wypadków rowerowych. – To jest nowość, dlatego że w ciągu ostatnich pięciu lat ilość wypadków rowerowych w górach wzrosła dziesięciokrotnie – przyznaje Marcin Szczurek.

– Ta kwota pozwala nam na częściową reanimację sprzętu, który posiadamy oraz nabycie nowego. Są to pieniądze, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa osób, które na Śląsku wypoczywają – dodaje Wiktor Zajączkowski, prezes śląskiego WOPR.
fot. Śląskie. Pozytywna Energia/fb

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon