Zatrzymano 48 pijanych kierowców w czasie Bożego Narodzenia

Pięć wypadków, 339 kolizji i 48 nietrzeźwych kierujących - oto bilans Bożego Narodzenia na drogach województwa śląskiego.

Od piątku do niedzieli (24-26 grudnia) funkcjonariusze drogówki i innych pionków służbowych prowadzili wzmożone działania na drogach województwa śląskiego, które były związane z Bożym Narodzeniem.

- Mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, kontrolowali także ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach - informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W czasie Bożego Narodzenia policjanci odnotowali pięć wypadków, w których rannych zostało pięć osób. Nikt nie zginął. Doszło także do 339 kolizji. Pomimo licznych apeli o trzeźwość i odpowiedzialność za kierownicą, zatrzymano 48 nietrzeźwych kierujących.

Kontrole policyjne na tzw. motopasterkach

Mundurowi byli obecni także na tzw. motopasterkach, czyli nocnych spotkaniach fanów motoryzacji, które co roku są organizowane w noc wigilijną.

- Niestety nie wszyscy uczestnicy rozumieją ideę tych świątecznych spotkań dla zmotoryzowanych. Mundurowi przeprowadzili 195 kontroli, odnotowując 78 wykroczeń, zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych oraz dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości - wylicza biuro prasowe KWP w Katowicach.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szopka bożonarodzeniowa w Katowicach-Panewnikach

Szopka w Panewnikach jest największa w regionie

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych 2021

Tysiące kolacji wigilijnych dla potrzebujących

Na Górnym Śląsku prezenty przynosi Dzieciątko

Tradycje bożonarodzeniowe na dawnym Górnym Śląsku

Christbaum

Richtig ślōnsko Wilijo. Na stole muszą być makówki

Choinka przed AïOLI w Katowicach

Jak pomóc potrzebującym w Boże Narodzenie?

Cztery tysiące osób skorzystało z mobilnej Wigilii Metropolitalnej w 2020 roku

Wigilia dla Samotnych w 2021 roku stacjonarnie czy mobilnie?

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka