Zatrzymano 48 pijanych kierowców w czasie Bożego Narodzenia

Pięć wypadków, 339 kolizji i 48 nietrzeźwych kierujących - oto bilans Bożego Narodzenia na drogach województwa śląskiego.

Od piątku do niedzieli (24-26 grudnia) funkcjonariusze drogówki i innych pionków służbowych prowadzili wzmożone działania na drogach województwa śląskiego, które były związane z Bożym Narodzeniem.

- Mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, kontrolowali także ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach - informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W czasie Bożego Narodzenia policjanci odnotowali pięć wypadków, w których rannych zostało pięć osób. Nikt nie zginął. Doszło także do 339 kolizji. Pomimo licznych apeli o trzeźwość i odpowiedzialność za kierownicą, zatrzymano 48 nietrzeźwych kierujących.

Kontrole policyjne na tzw. motopasterkach

Mundurowi byli obecni także na tzw. motopasterkach, czyli nocnych spotkaniach fanów motoryzacji, które co roku są organizowane w noc wigilijną.

- Niestety nie wszyscy uczestnicy rozumieją ideę tych świątecznych spotkań dla zmotoryzowanych. Mundurowi przeprowadzili 195 kontroli, odnotowując 78 wykroczeń, zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych oraz dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości - wylicza biuro prasowe KWP w Katowicach.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon