Zawodnicy z Katowic trenują w Bytomiu. Bo tu jest jeden z najlepszych klubów tenisowych

Facebook KS Górnik
Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz z dziećmi z KS Górnik

Jeden z najlepszych klubów tenisowych jest na Śląsku. Nie w Katowicach, a w Bytomiu. - Trenują u nas zawodnicy z całego Śląska - mówi Dariusz Łukaszewski, dyrektor bytomskiego klubu tenisowego KS Górnik i wiceprezesem Polskiego Związku Tenisowego.

Polski tenis ziemny przeżywa ostatnio wielkie chwile. Iga Świątek i Hubert Hurkacz rozsławiają nasz kraj jako tenisiści. Co ciekawe, silny ośrodek tenisowy jest w Bytomiu. W tym mieście ćwiczą jedni z najlepszych w Polsce tenisistów.

- Od wielu lat kibicuję i obserwuję karierę Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Niezwykle cieszą mnie ich sukcesy - mówi Dariusz Łukaszewski, dyrektor klubu tenisowego KS Górnik w Bytomiu i wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego. - Iga grała w Bytomiu wielokrotnie na turniejach, oczywiście w turniejach młodzieżowych - dodaje.

W Bytomiu od 2020 r. odbywa się prestiżowa, najważniejsza w świecie profesjonalnego tenisa impreza - Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym. KS Górnik Bytom otrzymał tę imprezę na 3 lata. Pula nagród w konkursie z roku na rok się zwiększa.

- Staraliśmy się o Mistrzostwa Polski. By to było możliwe, konieczna jest odpowiednia infrastruktura. Wyremontowaliśmy trybunę i otwarte korty. Halę mieliśmy już wcześniej gotową, więc w razie niepogody można łatwo przenieść zawody pod dach - tłumaczy

W KS Górnik jest ponad 100 zawodników, około 40-50 jeździ na zawody, około 15 osób to dorośli zawodowcy. Tenis w Bytomiu uprawia około 170 osób. Do tego dochodzą amatorzy, ich jest drugie tyle.

- Marka Górnika Bytom udało się tak wywindować, że ściągamy na Śląsku każdego dobrego zawodnika. Nie musimy jeździć i szukać zawodników, tylko oni sami do nas się zgłaszają. Pomaga nam też Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu, w której tenis ziemny jest jedną z dyscyplin - mówi Dariusz Łukaszewski.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

KSW 65

Katowiczanie wejdą do klatki. Będą się bić na KSW 65

GKS Katowice jedzie na mecz wyjazdowy… na swój stadion

GKS Katowice jedzie na mecz wyjazdowy… na swój stadion

Swiety Justyna Stadion Slaski 010

Najwięcej medalistów olimpijskich trenuje w AWF Katowice

Malwina Kopron podczas 67. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego

67.ORLEN Memoriał Kusocińskiego. Mimo upału wspaniałe wyniki

Clipboard03

II liga. Ekstraklasa Gieksie niestraszna. Mocny rywal...

Basenbrynow

Basen w Brynowie już działa

Depositphotos 71908015 stock photo hockey stadium with fans 1024x576

Tauron GKS Katowice podejmuje dzisiaj Węglokoks Kraj...