Zawodnicy z Katowic trenują w Bytomiu. Bo tu jest jeden z najlepszych klubów tenisowych

Jeden z najlepszych klubów tenisowych jest na Śląsku. Nie w Katowicach, a w Bytomiu. - Trenują u nas zawodnicy z całego Śląska - mówi Dariusz Łukaszewski, dyrektor bytomskiego klubu tenisowego KS Górnik i wiceprezesem Polskiego Związku Tenisowego.

Facebook KS Górnik
Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz z dziećmi z KS Górnik

Polski tenis ziemny przeżywa ostatnio wielkie chwile. Iga Świątek i Hubert Hurkacz rozsławiają nasz kraj jako tenisiści. Co ciekawe, silny ośrodek tenisowy jest w Bytomiu. W tym mieście ćwiczą jedni z najlepszych w Polsce tenisistów.

- Od wielu lat kibicuję i obserwuję karierę Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Niezwykle cieszą mnie ich sukcesy - mówi Dariusz Łukaszewski, dyrektor klubu tenisowego KS Górnik w Bytomiu i wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego. - Iga grała w Bytomiu wielokrotnie na turniejach, oczywiście w turniejach młodzieżowych - dodaje.

W Bytomiu od 2020 r. odbywa się prestiżowa, najważniejsza w świecie profesjonalnego tenisa impreza - Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym. KS Górnik Bytom otrzymał tę imprezę na 3 lata. Pula nagród w konkursie z roku na rok się zwiększa.

- Staraliśmy się o Mistrzostwa Polski. By to było możliwe, konieczna jest odpowiednia infrastruktura. Wyremontowaliśmy trybunę i otwarte korty. Halę mieliśmy już wcześniej gotową, więc w razie niepogody można łatwo przenieść zawody pod dach - tłumaczy

W KS Górnik jest ponad 100 zawodników, około 40-50 jeździ na zawody, około 15 osób to dorośli zawodowcy. Tenis w Bytomiu uprawia około 170 osób. Do tego dochodzą amatorzy, ich jest drugie tyle.

- Marka Górnika Bytom udało się tak wywindować, że ściągamy na Śląsku każdego dobrego zawodnika. Nie musimy jeździć i szukać zawodników, tylko oni sami do nas się zgłaszają. Pomaga nam też Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu, w której tenis ziemny jest jedną z dyscyplin - mówi Dariusz Łukaszewski.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

GKS Katowice w 1973 roku jpg

"To wciąż ta sama gra". Andrzej Tkacz - legenda hokeja z GKS

Marcin Brosz

Ślązak trenerem juniorskiej reprezentacji Polski

Nagrody prezydenta Katowic dla medalistów olimpijskich

Ile kosztuje medal olimpijski? Katowice doceniają sportowców

koszykówka

NBA w Katowicach. Start już we wrześniu

European Athletics Team Championships Silesia 2021

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w ten weekend!

Stadion1

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2024. Wiemy...

Hockey puck 608582 1920

Kolejny cios dla hokeja na lodzie. MŚ w Spodku...