Zegar na rynku odlicza czas do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach

Powoli odliczamy dni do startu 11. sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach. Z tej okazji na katowickim rynku został uruchomiony zegar odliczający czas do rozpoczęcia tego wielkiego wydarzenia.

3, 2, 1… odliczamy dni do startu 11. sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach

Powoli odliczamy dni do startu 11. sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach. Z tej okazji na katowickim rynku został uruchomiony zegar odliczający czas do rozpoczęcia tego wielkiego wydarzenia.

Światowe Forum Miejskie uważane jest za największe na świecie wydarzenie poświęcone miastom. Forum odbywa się pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych. Na rynku w Katowicach rozpoczęło się wielkie odliczanie.

– Do wydarzenia został rok. Zegar, który zawisł dzisiaj w sercu Katowic będzie nam o tym codziennie przypominał Już teraz intensywnie pracujemy by impreza odbyła się na najwyższym, światowym poziomie – mówi wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Światowe Forum Miejskie. WUF11. KIEDY? GDZIE?

Światowe Forum Miejskie jest organizowane cyklicznie co 2 lata od 2002 roku. 11. sesja odbędzie się

w Katowicach 26-30 czerwca 2022 roku pod hasłem „Zmieniamy miasta dla lepszej przyszłości”. W trakcie pięciu dni uczestnicy z całego świata będą dyskutować nad zrównoważonym i odpowiedzialnym rozwojem miast. WUF11 będzie nie tylko miejscem spotkań ekspertów, ale także przestrzenią wsłuchiwania się w najważniejszy głos każdego miasta – głos jego mieszkańców.

– Światowe Forum Miejskie to okazja do pokazania naszej polskiej i śląskiej gościnności – każdy mieszkaniec Katowic będzie mógł się poczuć gospodarzem tego wydarzenia. Dlatego Miasto Katowice, w ramach wydarzenia, przygotowało dodatkowe atrakcje - szlaki turystyczne dla delegatów w mieście. Każdy mieszkaniec będzie mógł zostać przewodnikiem dla naszych gości. W roku 2020 uruchomiliśmy w mieście szlak katowickich murali, a w tym roku stawiamy na otwarcie pierwszej ścieżki szlaku neonów. Serdecznie zapraszamy gości i mieszkańców do zwiedzania Katowic w sposób nietypowy, szlakami: moderny, murali, śląskiego bluesa i nowo otwartym szlakiem historii katowickich neonów. Już od soboty 26 czerwca zapraszamy na wakacyjne wycieczki i gry miejskie w niezapomnianej atmosferze katowickich szlaków i 17 celów zrównoważonego rozwoju. Tak, aby każdy z nas poczuł się gospodarzem forum – mówił Prezydent Katowic Marcin Krupa.

W przygotowaniach 11 sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach będzie zaangażowana młodzież. W grudniu 2020 roku powołano Radę Młodych, do której zadań należy opracowywanie i wdrażanie inicjatyw skierowanych do młodych ludzi w ramach tego wielkiego wydarzenia.

11 sesja Światowego Forum Miejskiego w Katowicach otwarta dla wszystkich

Jak obiecują organizatorzy przyszłorocznej edycji World Urban Forum, dołożą wszelkich starań aby wydarzenie było dostępne dla wszystkich. W tym celu wprowadzony zostanie szereg udogodnień dostosowanych do osób ze szczególnymi potrzebami.

Organizatorem wydarzenia pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych, jest UN-Habitat, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Miasto Katowice. Po raz pierwszy w dwudziestoletniej historii impreza odbędzie się w Europie Środkowej. Gospodarzami poprzednich edycji WUF były Nairobi, Barcelona, Vancouver, Nanjing, Rio de Janeiro, Neapol, Medellin, Kuala Lumpur i Abu Zabi.

Bądź częścią WUF11

Zapisz się na spacer, grę miejską lub weź udział w koncercie promującym zrównoważony rozwój z cyklu Letnie Brzmienia. Usłysz Miousha, Darię Zawiałow i innych topowych polskich artystów w Katowicach. Wszystkie informacje na www.wuf11.katowice.eu.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon