Zimowe atrakcje Zakopane – co warto odwiedzić?

Zakopane to urokliwa, górska miejscowość, która przyciąga zarówno małych jak i dużych turystów i to przez okrągły rok. Nic więc dziwnego, że sporo Ślązaków pragnie spędzić zbliżające się ferie zimowe czy urlop, właśnie w tym miejscu na Ziemi. Naturalnie nasuwa się pytanie, jakie atrakcje oprócz białego szaleństwa oferuje Zakopane? Szczegóły poniżej.

Atrakcje Zakopane – co warto odwiedzić?

Dobre pytanie. Zakopane to urokliwe miasto, oferujące szereg różnorodnych atrakcji i to przez okrągły rok. Latem jest to raj dla miłośników pieszej wędrówki, dwóch kółek czy długich spacerów. Z kolei zimą, nie brakuje w nim małych jak i dużych entuzjastów białego szaleństwa. Oczywiście po dniu pełnym wrażeń na stoku, warto nieco zwolnić i odwiedzić lokalne atrakcje w Zakopanem, które są gwarancją wielogodzinnej zabawy. Zatem od czego zacząć w pierwszej kolejności? Od Zakoatrakcje.pl.

Zimowe atrakcje Zakopane – co warto odwiedzić?

Iluzja Park – atrakcja dla dzieci i nie tylko

Iluzja Park to 650 m2 doskonałej zabawy! Iluzja Park zaprasza małych jak i dużych turystów do niezwykłego świata magii iluzji, zagadek i tajemnic, rozciągających się na dwóch piętrach Dworca Tatrzańskiego (ul. Krupówki 12) w Zakopanem! Zwiedzający w końcu dowiedzą się na czym polega sztuka znikania, a także lewitacji. Można? Można! To nie koniec. Zobaczą deszcz lecący do góry zaprzeczający grawitacji, najprawdziwsze pioruny o mocy 2 000 000 Volt uderzające w krzyż na Giewoncie połączone z pokazem dźwiękowym, a także przeżyją halny, wiejący z prędkością 156 km/h. Iluzja Park to miejsce, w którym magia przeplata się z nauką, a na każdym kroku czai się niezapomniana przygoda. Ta niezwykła atrakcja jest czynna od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 21.00.

Zimowe atrakcje Zakopane – co warto odwiedzić?

Największa Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Papugarnia Egzotyczne Zakopane to kolejna atrakcja w Zakopanem, która jest chętnie odwiedzana przez miłośników kolorowych, tropikalnych ptaków. Na 280 m2 powierzchni można spotkać w bezpośrednim kontakcie 100 pięknych okazów, różniących się nie tylko wielkością, umaszczeniem, ale również charakterem. Papugi same przylatują do gości, siadając na przedramieniu lub ramieniu! Odwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają Lorysy Górskie czy Wielkie Ary. Mieszkańcy Papugarni lubią towarzystwo, wspólne selfie, a zwłaszcza, gdy ktoś poczęstuje je karmą. Ta atrakcja jest czynna od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 19.00. Papugarnia mieści się przy ulicy Droga do Olczy 11, czyli w spokojniejszej części miasta. Jeśli się wybrać to właśnie tu. Warto nie mylić tego miejsca z innymi obiektami przy Krupówkach, o podobnej nazwie – z niestety, ukrytymi opiniami!

Zimowe atrakcje Zakopane – co warto odwiedzić?

Myszogród, czyli królestwo myszy

Myszogród to kolejna atrakcja w Zakopanem obok której, nie można przejść obojętnie. Myszogród znajduje się w podziemiach kamienicy w górnej części legendarnych Krupówek (Krupówki 81 B) i już od pierwszego spotkania można poczuć magię tego niezwykłego miejsca. Atrakcja kryje 200 m2 zamieszkiwanych przez 1001 myszek, które żyją w baśniowych sceneriach. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć myszki latające w UFO, podróżujące pociągiem, czy siedzące w swoich domkach znajdujących się w książce, gitarze czy magicznych drzewach. Całość wystawy ogląda się zza dużych tafli szkła, a myszki pochodzą z rożnych hodowli (m.in. myszki egipskie, myszki długowłose, myszki brązowe czy mysie baranki). Ta atrakcja jest również czynna przez okrągły tydzień, czyli od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 19.00.

Zimowe atrakcje Zakopane – co warto odwiedzić?

Podwodny Świat

Podwodny Świat to idealna rozrywka dla całych rodzin, ukazująca piękno flory i fauny. W górskim potoku z przepływem 100 tys. litrów wody/h można zobaczyć pstrągi, meksykańskie jaskinie, żółwią wyspę, a także największe formikarium przedstawiające świat mrówek, w którym nie brakuje licznych korytarzy, a przede wszystkim pracowitych mrówek. Dodatkowym plusem jest to, że w cenie biletu odwiedzający otrzymują sprzęt z audioprzewodnikiem, który opowie same ekstra ciekawostki związane z wystawą. Ta atrakcja jest czynna od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 19.00. Jedno jest pewne, osoby decydujące się odwiedzić jedną z niezwykłych atrakcji w Zakopanem, z pewnością przeżyją niesamowitą przygodę!

Więcej szczegółów można znaleźć na zakoatrakcje.pl – miejsca, które warto odwiedzić w Zakopanem
ZAKOatrakcje zapraszają!
WWW || FACEBOOK || INSTAGRAM

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon