Zmiana organizacji ruchu drogowego na rondzie im. gen. Ziętka

Dziś (20 września) ruszają prace Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów związane ze zmianą organizacji ruchu na rondzie im. gen. Ziętka. Nowe zasady mają poprawić bezpieczeństwo i zmniejszyć liczbę kolizji.

W poniedziałek rozpocznie się malowanie nowego oznakowania na rondzie. Na wlotach od strony al. Korfantego prawe pasy ruchu będą przeznaczone wyłącznie dla tych pojazdów, które będą skręcać w prawo, zaś lewe – tak jak było do tej pory – będą służyć do jazdy prosto lub w lewo. Organizacja ruchu na wlotach od ul. Chorzowskiej i al. Roździeńskiego nie ulegnie zmianie. W dalszym ciągu z prawego i lewego pasa będzie można jechać prosto i odpowiednio w prawo bądź w lewo.

Ma być bezpieczniej

Przejazd przez katowickie rondo bywa problematyczny dla wielu kierowców. Zdarzają się tam kolizje, których główną przyczyną jest nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Dlatego, jako miasto, podjęliśmy działania mające na celu zmienić organizację ruchu na Rondzie im. Generała Jerzego Ziętka w taki sposób, aby poruszanie się było jeszcze prostsze i bardziej bezpieczne. Na pasach ruchu, w ciągu Alei Korfantego, pojawi się nowe oznakowanie poziome, które umożliwi jazdę po obwiedni bez konieczności zmiany pasa ruchu – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Brak możliwości zmiany pasa ruchu ma zwiększyć bezpieczeństwo. W ciągu ostatnich trzech lat, właśnie z powodu nieprawidłowej zmiany pasa, doszło do aż 262 zdarzeń drogowych na rondzie. Nowa organizacja, która zacznie obowiązywać jeszcze we wrześniu, powinna znacząco zmniejszyć tę liczbę.

Po zmianie organizacji ruchu, aby przejechać prawidłowo przez rondo trzeba będzie ustawić się na odpowiednim pasie ruchu na wlocie, zgodnie ze znakami pionowymi i poziomymi, a następnie po włączeniu się do ruchu na obwiedni ronda kontynuować jazdę bez zmiany pasa ruchu, zgodnie ze znakami poziomymi - informuje Urząd Miasta.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka

Rynek w Katowicach

Pieszy ma pierwszeństwo, ale nie przed tramwajem!