Zmiana w organizacji ruchu na ulicy Bohaterów Monte Cassino. Część drogi oraz kładka zostaną zamknięte

Na ulicy Bohaterów Monte Cassino nastąpi tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Ma ona związek z remontem zachodniej części mostu nad Rawą oraz kładki dla pieszych. Od 13 września br. ruch przekierowywany będzie na jezdnię w kierunku wschodnim.

UM w Katowicach
Ulica Bohaterów Monte Cassino

Od wtorku, 13 września na ulicy Bohaterów Monte Cassino wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Ma to związek z remontem zachodniej części mostu nad Rawą oraz kładki dla pieszych zleconym przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach. Od tego dnia jezdnia (część zachodnia) oraz kładka zostaną zamknięte, a ruch będzie przekierowywane na jezdnię wschodnią.

​- Wykonawcą remontu jest wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma STRABAG, która na wykonanie inwestycji ma 12 miesięcy - informuje Urząd Miasta w Katowicach. - Wartość zamówienia to ok. 6,3 mln zł - dodaje.

Ulica Bohaterów Monte Cassino prowadzi od skrzyżowania z ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Leopolda, przechodząc przez ul. Bagienną i al. Roździeńskiego nad Rawą. Znajdują się na niej po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a także chodniki i ścieżki rowerowe.

Inwestycja obejmie naprawę elementów konstrukcyjnych

Obecnie trwają prace przygotowawcze do robót budowlanych, które rozpoczną się od 13 września. Inwestycja obejmie naprawę elementów konstrukcyjnych mostu oraz kładki zachodniej, a w szczególności odtworzenie uszkodzonej wierzchniej warstwy betonu.

Dodatkowo zostanie wykonana warstwa wyrównawcza na belkach, nowa izolacja płyty pomostu oraz położona dwuwarstwowa nawierzchnia bitumiczna zwężona krawężnikami kamiennymi. Na poboczach na moście oraz na kładce zostaną wykonane żelbetowe kapy chodnikowe zakończone prefabrykowanymi deskami.

Dodatkowo urządzenia bezpieczeństwa , jak bariery i balustrady zostaną odtworzone na wzór istniejącego. Powstaną również nowe ścianki zapleczne oraz płyty przejściowe. Betonowe powierzchnie zabezpieczone zostaną powłokami malarskimi oraz powłoką uniemożliwiająca malowanie graffiti.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon