Zmiany w komunikacji tramwajowej ZTM. Dotyczą wielu linii jeżdżących przez Katowice

Od soboty, 23 lipca 2022 r., sporo się zmienia w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej w Katowicach. Część linii będzie zawieszona, inne zmienią trasę lub zmienią się godziny odjazdów.

Katarzyna Pachelska
Tramwaj Katowice (zdjęcie ilustracyjne)

Po półrocznym procesie projektowym, firma Eurovia Polska przystąpi do realizacji zadania przebudowy ulic Piekarskiej i Sądowej w Bytomiu. Od soboty 23 lipca 2022 r. wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w rejonie placu budowy, co wiąże się nie tylko z zawieszeniem ruchu linii nr 38, ale także z szeregiem innych zmian w ruchu tramwajowym.

Zamknięcie raptem 200-metrowego odcinka torowiska wbudowanego w jezdnię ul. Sądowej pociąga za sobą olbrzymie zmiany organizacji komunikacji tramwajowej.

Od soboty 23.07.2022 r. wprowadzone zostają zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:

  • zawieszone zostaną linie nr: 7, 38, 40 i 49;
  • tramwaje linii nr 6 będą kursować będzie na trasie: Katowice Brynów Centrum Przesiadkowe – Chorzów Rynek – Bytom pl. Sikorskiego – (i dalej trasą linii nr 7) Łagiewniki Targowisko – Chorzów Batory Zajezdnia wg nowego rozkładu jazdy;
  • tramwaje linii nr 19 będą kursować w skróconej relacji: Katowice pl. Wolności – Bytom pl. Sikorskiego;
  • uruchomiona zostanie tymczasowa linia nr 39 kursująca w relacji: Bytom Szkoła Medyczna – Stroszek Zajezdnia;
  • uruchomione zostaną przez ZTM linie autobusowej komunikacji zastępczej: T-19 kursująca w relacji: Bytom pl. Sikorskiego – Bytom Urząd Miasta oraz T-38 kursująca w relacji: Bytom Kościół Św. Trójcy – Bytom Powstańców Śląskich.

Zadanie pn. „Przebudowa torowiska w ul. Piekarskiej w Bytomiu wraz z ul. Sądową w Bytomiu” jest elementem „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Wartość prac dla tego zadania wynosi niemal 40 mln zł netto. A termin wykonania określony został na lipiec 2023 r.

- Zachęcamy do sprawdzania bieżących informacji, które można znaleźć w aplikacji M2GO Info i w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz do kontaktu z bezpłatną infolinią pod numerem 800 16 30 30 – dodają w Zarządzie Transportu Metropolitalnego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon