Znalazł rulon pieniędzy w rynnie. Zaniósł na policję

Do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zgłosił się 25-latek, który w rynnie, przy jednym z budynków na ulicy Francuskiej, znalazł spory zwitek pieniędzy. Mężczyzna oddał gotówkę funkcjonariuszom.

pixabay.com
25-latek znalazł w rynnie sporą sumę

Wracając z uczelni, na ulicy Francuskiej, zauważył wciśnięty w rynnę rulon pieniędzy. 25-latek postanowił zanieść znalezisko policji. Pieniądze trafiły Biura Rzeczy Znalezionych Urzędu Miejskiego w Katowicach. Jeżeli w ciągu dwóch lat po gotówkę nie zgłosi się właściciel, znalazca będzie mógł je odebrać. Na razie jednak trafi na tzw. konto sum depozytowych. Jeśli właściciel nie zgłosi się po odbiór - po dwóch latach uczciwy student wzbogaci się o znalezioną sumę. W przypadku, gdyby się nie zgłosił - pieniądze zasilą kasę powiatu.

Znalezione, nie kradzione?

Przypominamy, że znalezioną rzecz należy zawsze oddać, nawet jeżeli nie jest znany właściciel. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli znalazca nie odda znalezionej rzeczy, na przykład pieniędzy, a właściciel zgłosi to policji - taki czyn jest kwalifikowany jako przywłaszczenie. Grozi za to kara do trzech lat więzienia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policja

Samochód dachował na DK86 w Katowicach

Wypadek A4

Osobówka wbiła się w tył samochodu ciężarowego na A4

Kierowca autobusu

Kierowca autobusu oskarżony o zabójstwo 19-letniej Basi

Szeryf w Katowicach

Szeryf w Katowicach. Za takie zachowanie grozi spory mandat

Wypadek a4

Wypadek na autostradzie A4 w Katowicach.

Dworzec PKP Katowice

Alarm i ewakuacja dworca kolejowego w Katowicach

Jeden z wachlarzy lokomotywowni w Katowicach

Spalony budynek lokomotywowni przeznaczono do rozbiórki