Wspolpraca katowice

Znamy finalistów „Kopalni Start-upów” 2021. 5 zwycięskich projektów w kolejnym etapie

Wiemy kto zawalczy o główną nagrodę konkursu „Kopalni Star-upów! Do finału zakwalifikowało się pięć najlepszych projektów. Laureatów poznamy już 10 czerwca.

Kolejny etap konkursu „Kopalnia Start-upów” już za nami. Jurorzy z 10 wyselekcjonowanych wcześniej projektów wyłonili 5 finalistów, którzy oficjalnie powalczą o nagrodę finansową w wysokości 150 tysięcy zł, w tym ekwiwalent w wysokości 36 000 zł za dwuletni pakiet biura w Rawa.Ink. Podczas Demo Day, który odbył się 15 kwietnia uczestnicy zaprezentowali swoje pomysły w postaci 5 minutowej prezentacji pitch speech oraz 3-minutowej rozmowy z jurorami w formie Q&A.

Wystąpienia potwierdziły dobry poziom zgłoszonych projektów. Przed finalistami teraz ostatnia prosta i ciąg dalszy pracy z mentorami, żeby do finału wyszlifować swoje projekty na błysk. Cieszę się, że w Katowicach znaleźliśmy tak wiele młodych, obiecujących firm z potencjałem. Wierzę, że nagroda finansowa pozwoli laureatom osiągać kolejne kamienie milowe na ścieżce rozwoju – podsumował Prezydent Katowic Marcin Krupa.

Wydarzenie było transmitowane w mediach społecznościowych, na stronach FB Strefa Innowacji Miasta Katowice - Mimo pandemii udało nam się zorganizować studio transmisyjne w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink, podkreślając jego rolę w kreowaniu ekosystemu innowacji w Katowicach. Internetowy charakter wydarzenia nie wpłynął na merytoryczny poziom prezentacji i atrakcyjność wystąpień. Teraz przed uczestnikami jeszcze cięższa praca podczas przygotowań do finału. Cieszymy się, że możemy im w tym wyzwaniu towarzyszyć - mówi Mariusz Jankowski, Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów.

Projekty, które znalazły się w finale:

  1. TechnicGroup
  2. Theraphy Cave
  3. HealthBot AI
  4. Maskup
  5. Healthly

Finaliści przygotowują się teraz do finałowych wystąpień. Pracują teraz z mentorami nad efektywnym zarządzaniem projektem i zespołem, skutecznym wdrożeniem innowacji oraz zbudowaniem odpowiedniego modelu finansowania.

Finał zaplanowany jest na 10 czerwca, a jego formuła będzie zależała od uwarunkowań związanych z epidemią. Wszelkie informacje na temat konkursu dostępne są na stronie: www.kopalniastartupow.katowice.eu.

Przypomnijmy, że „Kopalnia start-upów” to pierwsza edycja konkursu, którego organizatorem jest Miasto Katowice. Ponadto to pierwszy tego typu konkurs organizowany na Śląsku. Jego celem jest wybór najlepszych start-upowych projektów rodem z Katowic. Konkurs „Kopalnia Start-upów” stanowi realizację jednego z punktów „Umowy z mieszkańcami Prezydenta Miasta Katowice”.

fot. UM Katowice

czytaj dyskusję

Polecamy: