Znikają obskurne budki z sąsiedztwa Kinoteatru Rialto. PKP zastanowi się nad zagospodarowaniem terenu

Dwie obskurne budki, znajdujące się przy Kinoteatrze Rialto, znikają z krajobrazu Katowic. Pierwsza została już rozebrana. Kiedy przyjdzie czas na drugą? Oby jak najszybciej.

Patryk Osadnik
Budka PKP Kinoteatr Rialto

Puste budki pod wiaduktem kolejowym w sąsiedztwie Kinoteatru Rialto pełniły w ostatnim czasie dwie funkcje. Za dnia były przydrożnym straganem z różnościami niewiadomego pochodzenia, a nocą publiczną toaletą.

Przez lata zmieniały najemców, działały tam m.in. piekarnia, kebab i sklep z tytoniem, ale zazwyczaj interesy kręciły się dosyć krótko.

Jedna budka rozebrana. Co dalej?

Polskie Koleje Państwowe S.A. przez kilka lat zabiegały o usunięcie budek. Problem wynikał z tego, że choć znajdują się one na ich terenie, to mają prywatnych właścicieli.

Dobra wiadomość jest taka, że przed Wielkanocą zakończyła się rozbiórka pierwszej budki. Zła, że jeszcze nie wiadomo, kiedy zniknie druga.

- Jeśli chodzi o drugi kiosk, to zakończyło się postępowanie sądowe, czego następstwem jest zobowiązanie komornika, który zarządza majątkiem firmy, do przeprowadzenia działań w imieniu jej byłego właściciela. Efektem tego ma być właśnie wyburzenie - informuje Michał Stilger z PKP S.A.

- Polskie Koleje Państwowe, jako zarządca terenu, przeanalizują możliwości zagospodarowania miejsca po dawnych pawilonach. Liczymy, że prace rozbiórkowe będą realizowane sprawnie i bezproblemowo - dodaje.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rozdanie symbolicznych czeków, Stadion Śląski

14 katowickich klubów sportowych dostało pieniądze

Zdjęcie z pierwszego pożaru na terenie lokomotywowni

Kolejny pożar zabytkowej lokomotywowni w Katowicach

Jeden z wachlarzy lokomotywowni w Katowicach

Spalony budynek lokomotywowni przeznaczono do rozbiórki

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia