Znów stanie mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 na Stadionie Śląskim

Znów się będzie można zaszczepić przeciwko COVID-19 w Parku Śląskim! Okazja trafi się już w najbliższą niedzielę, podczas odbywającego się na Stadionie Śląskim 67. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Zdjecie1

Po raz pierwszy punkt szczepień przy Stadionie Śląskim otwarto podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021, które odbyły się w ostatni weekend maja. Przygotowanych wówczas zostało blisko 600 dawek.

– Kontynuujemy ideę szczepienia podczas wydarzeń odbywających się na naszym obiekcie. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem, z czego bardzo się cieszymy. Stadion Śląski jest prekursorem w szczepieniu kibiców i mamy nadzieję, że w ślad za nami pójdą też inne obiekty w kraju – dodaje Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

Mobilny punkt szczepień przy Stadionie Śląskim

Punkt szczepień będzie znajdować się przed bramą nr 4 w ogólnodostępnym miejscu. Będzie czynny 20 czerwca w godz. 10.00-17.00. Wszyscy zainteresowani będą mogli zaszczepić się jednodawkowym Johnson&Johnson. Ponadto dzieci od 12 roku życia będą mogły przyjąć pierwszą dawkę szczepionki Pfizer.

Punkt szczepień będzie dostępny zawsze przy imprezach na Stadionie Śląskim

Organizatorzy zapowiadają, że mobilny punkt szczepień przy Stadionie Śląskim będzie dostępny w czasie trwania każdej imprezy organizowanej na obiekcie.

– Tego rodzaju przedsięwzięcia mają ułatwić mieszkańcom naszego regionu dostęp do szczepień i zachęcić wciąż niezdecydowanych. Został uruchomiony głównie z myślą o kibicach, którzy chcą wrócić na trybuny, dopingować swoich faworytów, a przy tym czuć się bezpiecznie. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości nie tylko kibiców, ale i wszystkich mieszkańców i odwiedzających Park Śląski – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

20210507 101128

W Janowie można się zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson

Punkt szczepień, Katowice

Apel naukowców: Zaszczepcie się trzecią dawką szczepionki!

Obraz 2021 04 13 140125

Katowice otwierają masowe punkty szczepień...

Szczepienie przeciwko COVID-19

Służba ochrony zdrowia musi się zaszczepić. To obowiązek

Marta Manowska

Marta Manowska ambasadorką Narodowego Programu Szczepień

Szczepienia

Szczepienia na COVID-19. HARMONOGRAM

Michal zembala

Błagam, szczepcie się! - apeluje dr Zembala