Znowu remont nawierzchni ul. Chorzowskiej, tym razem w stronę Chorzowa. Początek 18 lipca

Niedawno remontowana była ulica Chorzowska w Katowicach w stronę Katowic, a teraz przyjdzie pora na tę ulicę w stronę Chorzowa. Początek prac jest zapowiadany na 18 lipca 2022 r.

Ulica Chorzowska Katowice

Drogowcy w Katowicach nie mają wakacji. Wkrótce zaczną się prace na ul. Chorzowskiej, gdzie wprowadzona będzie czasowa organizacja ruchu.

Prace na Chorzowskiej rozpoczną się 18 lipca

18 lipca, jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, rozpocznie się remont nawierzchni ul. Chorzowskiej od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia w kierunku miasta Chorzów. Naprawy nawierzchni będą realizowane fragmentami, co wiąże się z odcinkowymi zamknięciami pasa ruchu, na którym będą wykonywane prace. Jednocześnie zostanie zachowana przejezdność jednym pasem ruchu. Roboty będą wykonywane przez służby MZUiM Katowice w ramach posiadanych środków finansowych.

- W przyszłym tygodniu ogłaszamy również przetarg na przebudowę ul. Chorzowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Ułańską. To odcinek, którego modernizację zapowiadaliśmy w czasie wiosennego remontu na nitce południowej – mówi Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach. – Liczymy na sprawne poprowadzenie procedury przetargowej i szybkie przystąpienie do realizacji, na którą czekają mieszkańcy - dodaje.

Druga nitka ul. Chorzowskiej już wyremontowana

W kwietniu 2022 roku zakończył się remont ul. Chorzowskiej na odcinku od granicy z Chorzowem do włączenia ul. Tysiąclecia (z kierunku Chorzowa) z wyłączeniem odcinków na wysokości ul. Ułańskiej i ul. Bolesława Chrobrego. Prace naprawcze uszkodzonej nawierzchni polegały na frezowaniu i wymianie warstwy asfaltu w miejscach szczególnie zniszczonych, a ich koszt to ponad 2,2 mln zł.

- W tym roku Miejski Zarząd Ulic i Mostów przeprowadził już szereg doraźnych napraw, w ramach tzw. prac pozimowych, m.in. na ulicy Chorzowskiej, Armii Krajowej czy Murckowskiej. Wakacje to również sezon wytężonej pracy. Wyjazdy urlopowe obniżają natężenie ruchu w dużych miastach i jest to bardzo dobry czas na przeprowadzanie remontów, by związane z nimi zmiany w organizacji ruchu były jak najmniej odczuwalne przez mieszkańców - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

ZOBACZ TEŻ:

08 BUGATTI Poland Dealership

Może Cię zainteresować:

Salon Bugatti powstanie w Katowicach. Za sąsiadów będzie miał Ferrari, Maserati i Koenigsegga

Autor: Katarzyna Pachelska

13/07/2022

Katowice

Może Cię zainteresować:

Marcin Zasada: Pan z Danii ma głęboko w nosie, czy po Katowicach da się jeździć rowerem albo chodzić pieszo

Autor: Marcin Zasada

13/07/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon