Zobacz jak wyglądają mieszkania w Nowym Nikiszowcu. Robią wrażenie!

Do osiedla Nowy Nikiszowiec już powoli wprowadzają się lokatorzy, którzy skorzystali z rządowego programu Mieszkanie Plus. Lokale robią wrażenie. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

2116 chętnych na mieszkania w Nowym Nikiszowcu

Nabór wniosków na mieszkania w Nowym Nikiszowcu zakończył się 31 stycznia tego roku. Wpłynęło 2116 zgłoszeń, z czego 972 na mieszkania 2-pokojowe, 845 na mieszkania 3-pokojowe i 299 na mieszkania 4-pokojowe.

513 Mieszkań Plus na Nowym Nikiszowicu

Na nowo wybudowanym osiedlu powstało 513 Mieszkań Plus od 36 do 95 metrów kwadratowych oraz ponad 1000 m kw. powierzchni handlowo-usługowej. Każdy z trzech budynków ma własne, wewnętrzne patio. Jednocześnie miasto Katowice wybudowało nową drogę do osiedla, wraz ze ścieżką rowerową, chodnikiem i przystankiem autobusowym. W sąsiedztwie ma powstać także dzielnica nowych technologii z atrakcyjnymi miejscami pracy.

– W ramach programu Mieszkanie Plus deklarowanych było ok. 100 tys. mieszkań, czyli myślę, że jest to dosyć istotny wkład w realizację tego programu – mówi Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic. – Wkrótce zacznie się realizacja w Szopienicach. Myślę, że jest to też prestiż dla naszego miasta, ważna rzecz, że mogliśmy być partnerem wartościowym, dzięki temu rozwiązujemy nasze problemy rozwojowe i mieszkaniowe – dodaje.

Program Mieszkanie Plus w Katowicach

Rządowy program Mieszkanie Plus jest nie tyko dedykowany młodym osobom, ale także rodzinom oraz seniorom, którzy mają zdolność do opłacania czynszu. 513 nowych mieszkań na Osiedlu Nowy Nikiszowiec jest więc dedykowany dla wszystkich osób, które chcą zamieszkać w naszym mieście. Ponadto z programu mogą korzystać także osoby niepełnosprawne, ponieważ część lokali jest dostosowana do ich potrzeb.

Mimo że rządowy program Mieszkanie Plus się sprawdził, w życie wejdzie jego ulepszona wersja, którą nazywa się Samorządową Inicjatywą Mieszkaniową. Ma być uzupełnieniem zarówno dla małych gmin miejskich, jak i dla dużych miast.

– W nowym programie spółdzielni mieszkaniowych będzie dofinansowanie rządowych pieniędzy na budowę mieszkalnictwa – wyjaśnia poseł Marek Wesoły. – Jest on ofertą dla gmin. Gminy wnoszą do tego programu tylko swoje działki, a Krajowy Zasób Nieruchomości częściowo finansuje. Bierzemy na to kredyt, stworzymy spółdzielnię i będziemy budować mieszkania dla młodych w miastach – dodaje.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon