Żona Borysa Budki usłyszała w słuchawce, że jej mąż nie żyje. Cyberatak hakerów

Poseł Borys Budka i jego żona Katarzyna padli ofiarą cyberataku hakerów. - Borys nie żyje, nie oddycha. Miał zawał, stwierdzili zgon - usłyszała w słuchawce telefonu Katarzyna Kuczyńska-Budka, kiedy odebrała połączenie identyfikujące się z numerem męża.

FB: Borys Budka
182454984 4017145341695423 776984850045964160 n

W piątek, 28 stycznia, Borys Budka i jego żona Katarzyn padli ofiarą ataku telefonicznych hakerów.

- Kilkanaście minut temu damski głos zadzwonił do mnie z telefonu, który identyfikował się jako numeru mojego męża. Damski głos powiedział: "Borys nie żyje, nie oddycha. Miał zawał, stwierdzili zgon" - napisała Katarzyna Kuczyńska-Budka na Facebooku.

Mąż siedział jednak tuż obok niej.

- Za chwilę ten sam głos zadzwonił z "mojego" telefonu na telefon Borysa. Zdążyłam nagrać - poinformowała i zamieściła nagranie Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Borys Budka to jeden z czołowych polityków Platformy Obywatelskiej, z kolei jego żona Katarzyna Kuczyńska-Budka jest radną Koalicji Obywatelskiej w Gliwicach.

Seria ataków telefonicznych hakerów

W ostatnich dniach to nie pierwszy tego typu atak hakerów, którzy podszywają się pod różne numery telefonów.

- Dziś (27 stycznia - przyp. red.) około 21.00 dostałem telefon z numeru 800 808 808 (infolinia CBA) z informacją, że mój syn nie żyje. Oczywiście Michałowi nic nie jest. Po krótkim zdenerwowaniu tym telefonem uznałem, że jest on dobrym powodem, by nadal robić to, co dotychczas, tylko bardziej - napisał na Twitterze prof. Marcin Matczak.

Wcześniej ktoś podszył się pod numer telefonu byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika.

- Nie wiem kim jesteście kanalie ani dlaczego to robicie moim dzieciom, ale podszycie się pod mój numer i zadzwonienie wczoraj (20 stycznia - przyp. red.) w nocy do mojej córki z informacją "Twój tata nie żyje, nie oddycha, dzwonię z jego telefonu" przekracza wszelkie normy i granice… - ocenił na Twitterze Paweł Wojtunik.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon