Śmiertelne potrącenie w Katowicach. Pomimo reanimacji pieszy nie przeżył wypadku na ulicy Kijowskiej w dzielnicy Ligota-Panewniki

Dzisiaj, 19 listopada 2022 r., po południu doszło do potrącenia osoby pieszej w Katowicach na ulicy Kijowskiej.

AKTUALIZACJA 21.11
Katowicka policja wydała oficjalne oświadczenie dotyczące tego wypadku: "Do wypadku drogowego doszło w sobotę na ulicy Kijowskiej w Katowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na wysokości wiaty przystankowej 55-latek z niewyjaśnionych przyczyn wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Niestety pomimo reanimacji przeprowadzonej przez załogę karetki pogotowia mężczyzna zmarł. Na miejscu zdarzenia drogowego, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z katowickiej drogówki, grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki oraz strażą pożarną."

AKTUALIZACJA, 19.11, GODZ. 21.00

Jak informuje Magdalena Szust z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pieszy przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Ofiara ma 55 lat. Kierowca samochodu marki Toyota Avensis - 50 lat.

AKTUALIZACJA, 19.11, GODZ. 20:20

Jak informuje profil 112Katowice Służby Ratunkowe - to potrącenie ze skutkiem śmiertelnym.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Kolejne potrącenie pieszego w rejonie przejścia dla pieszych w Katowicach. Tym razem doszło do niego dzisiaj, w sobotę 19 listopada około godziny 18 na ulicy Kijowskiej w dzielnicy Ligota-Panewniki, przy osiedlu Kokociniec.

Wypadek wydarzył się przy przystanku autobusowym Kokociniec Kijowska, warsztacie samochodowym i sklepie Rabat. Na miejscu jest policja i karetka pogotowia. Mężczyzna, który został potrącony, jest reanimowany. Miejsce reanimacji jest osłonięte czerwonym parawanem.

Na ulicy Kijowskiej mogą występować utrudnienia w ruchu.

Ulica Kijowska na tym odcinku graniczy z jednej strony z lasem. Jest tam dość ciemno. "Na odcinku ulicy Kijowskiej od myjni 24 do Wybickiego jest ciemno jak w... Na całym odcinku potrzeba jest przyciąć drzewa i doświetlić przejścia" - komentuje Agnieszka.

Przypomnijmy, że to kolejne takie wydarzenie w Katowicach. 19 października wcześnie rano na przejściu dla pieszych w Kostuchnie kierowca audi potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety, Ukrainki. Jedna z nich była w ciężkim stanie. 26 października doszło do potrącenia nastolatki na oznakowanym przejściu dla pieszych w centrum Katowic. Kolejne dwie kobiety zostały potrącone w Ligocie na przejściu ze światłami 31 października.

Zmarły mężczyzna dworzec autobusowy Katowice

Może Cię zainteresować:

60-letni mężczyzna zmarł na dworcu autobusowym w Katowicach. Zwłoki leżały tam 7 godzin, bo nie było lekarza, który stwierdziłby zgon

Autor: Katarzyna Pachelska

17/11/2022

314556388 686864842710578 4616767654984108849 n

Może Cię zainteresować:

Zmarł rowerzysta potrącony przez samochód na ul. Mikołowskiej w Katowicach. Miał 69 lat

Autor: Katarzyna Pachelska

09/11/2022

Uwaga wypadek

Może Cię zainteresować:

Kolejne potrącenie na pasach w Katowicach. Ucierpiała 15-letnia dziewczyna

Autor: Katarzyna Pachelska

26/10/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon