20-letni mężczyzna wywołał alarm bombowy na dworcu w Katowicach. "Żartownisia" zatrzymała już policja

Przez trzy godziny katowicki główny dworzec PKP był niedostępny dla pasażerów i pociągów. Policjanci, po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia o podłożeniu tam bomby, sprawdzali każdy zakamarek obiektu. Okazuje się, że nieodpowiedzialnym informatorem jest 20-letni mężczyzna. Został on zatrzymany.

Policja Śląska
Zatrzymany falszywy alarm katowice dworzec

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wywołania dzisiaj, w czwartek 22 lutego 2024 r., fałszywego alarmu bombowego na katowickim dworcu kolejowym.

Więcej: Ewakuacja dworca PKP w Katowicach 22 lutego 2024. Ruch pociągów został wstrzymany

Policjanci bardzo skrupulatnie sprawdzili cały dworzec kolejowy i perony. Okazało się, że informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego była fałszywa. Czynności na katowickim dworcu kolejowym zostały zakończone, a ruch pociągów przywrócony. Policjanci równocześnie cały czas pracowali nad tym, aby ustalić tożsamość mężczyzny i go zatrzymać. Kilka minut temu mężczyzna został zatrzymany przez policjantów referatu ogniwa interwencyjnego katowickiej komendy.

Jest to 20-letni mieszkaniec Torunia, który czasowo przebywa na terenie Katowic. Policjanci zabezpieczyli również jego telefon komórkowy. Obecnie z zatrzymanym mężczyzną trwają czynności procesowe.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 224 a kodeksu karnego § 1 kto, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Osiedle zadole katowice

Może Cię zainteresować:

Netflix już tu nie przyjedzie. Bloki z PRL-u w katowickim Zadolu idą do remontu

Autor: Katarzyna Pachelska

21/02/2024

Marlena wojtasik dzielnicowa katowice

Może Cię zainteresować:

Starsza posterunkowa Marlena Wojtasik nową dzielnicową w Katowicach. Obsługuje rejon służbowy nr 2

Autor: Katarzyna Pachelska

21/02/2024

Skret katowice

Może Cię zainteresować:

Katowice. Robił skręta w samochodzie. Przydybała go para policjantów i zamknięto go w areszcie

Autor: Katarzyna Pachelska

21/02/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon