31-letni kierowca autobusu, który przejechał 19-latkę usłyszał zarzuty

Tą sprawą żyje cały region. W sobotę 31 lipca 2021 r. rano na ul. Mickiewicza kierowca autobusu ZTM wjechał w grupę awanturujących się osób. Pod kołami pojazdu zginęła 19-latka. Wszystko zostało nagrane, a dwa brutalne filmiki obiegły już sieć. Kierowca, który początkowo tłumaczył się, że nie zauważył dziewczyny otrzymał już prokuratorskie zarzuty.

Śledczy nie mają złudzeń. Bogaty materiał dowodowy zebrany w sprawie, relacje świadków i zeznania kierowcy pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów prokuratorskich. 31-latek, kierowca autobusu ZTM, odpowie za zabójstwo 19-latki i usiłowanie zabójstwa dwóch kolejnych osób.

Wcześniej pisaliśmy: Katowice: nie żyje 19-latka. Została śmiertelnie potrącona przez autobus

Kierowcy autobusu grozi dożywocie

Prokuratura Rejonowa Katowice Północ wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, katowiccy policjanci zatrzymali 31-letniego kierującego autobusem komunikacji miejskiej, który celowo wjechał w grupę osób znajdujących się na jezdni i doprowadził do śmierci 19-letniej kobiety.

Wjechał w grupę osób celowo

Do zdarzenia doszło w sobotę 31 lipca 2021 r. kilkanaście minut przed godziną 6.00 w rejonie ul. Mickiewicza i Stawowej w Katowicach. Na miejscu natychmiast pojawili się katowiccy policjanci, którzy podjęli pościg za kierującym autobusem, odjeżdżającym z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazała, że mężczyzna był trzeźwy. Zgodnie z obowiązującą procedurą pobrano jego krew do badań laboratoryjnych.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ pracowali policjanci wydziału ruchu drogowego, a także grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli zapisy z licznych kamer monitoringu, a także przesłuchali świadków zdarzenia.

Tym żyje sieć

Po opublikowaniu informacji o tym zdarzeniu, w komentarzach szybko pojawił się także drugi filmik, który dobitniej ukazuje tę sytuację. Nie brakuje hejtu. Oprócz internautów, którzy negatywnie oceniają kierowcę, nie brakuje także takich, którzy nie mają litości w stosunku do zmarłej...

Pod kołami autobusu zginęła 19-letnia matka małych dzieci, pochodząca ze Świętochłowic. Dziewczyna próbowała przerwać trwającą nad ranem bójkę. Nagrania pokazują, że mimo sygnałów ostrzegawczych, kierowca z pełną premedytacją ruszył w zgromadzone na ulicy osoby. Użytkownikom Facebooka szybko udało się namierzyć profil zmarłej. Pod ostatnim wpisem znajdują się liczne komentarze... Niestety, większość z nich jest negatywnych, a nawet brutalnych w stosunku do 19-latki.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon