5 tysięcy złotych mandatu dla kierowcy w Katowicach. Uderzył autem w płot posesji

W całej Polsce sypią się słone mandaty. Przekonał się o tym na własnej skórze kierowca, który w Katowicach spowodował kolizję... z płotem. Dostał 5 tysięcy złotych mandatu.

Śląska Policja
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

1 stycznia 2022 r. wszedł w życie nowy taryfikator mandatów. Teraz za wykroczenia drogowe można "zarobić" nawet kilka tysięcy złotych mandatu. Szczegóły: Nowe stawki mandatów od 1 stycznia 2022 roku. 1500 zł za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu

Słone mandaty grożą nawet za - wydawałoby się - niegroźne zdarzenia drogowe. Przekonał się o tym 21-latek. W nocy z 16 na 17 stycznia 2022 r., konkretnie o godz. 2.00, jadąc citroenem ulicą Dobrego Urobku w Załęskiej Hałdzie, przekroczył dozwoloną prędkość na łuku drogi. Jego samochód wypadł z drogi i uderzył w metalowy płot posesji.

Kolizja z płotem w Załęskiej Hałdzie

Świadek wypadku zadzwonił na policję. Zgłosił, że kierujący citroenem był przytomny, ale skarżył się na ból nóg i rąk. Okazało się jednak, że nic mu się nie stało. Po badaniach wrócił do domu.

Jednak wydało się przy okazji, że kierowca ma sporo drogowych wykroczeń na sumieniu. Jak ustalili katowiccy policjanci, był już wielokrotnie karany mandatami za znaczne przekroczenia dozwolonej prędkości.

O ile samemu kierowcy nic poważnego się nie stało, to jego portfel znacznie się uszczuplił. Policjanci nie mieli dla niego litości. Za spowodowanie kolizji (nawet nie z innym samochodem, a z płotem) 21-latek został ukarany mandatem w wysokości 5 000 zł.

1000 przekroczeń prędkości w Katowicach

Policjanci przypominają, że główną przyczyną zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. - Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie pieszym i rowerzystom. Niestety nie wszyscy kierujący pamiętają o tym - zauważają stróże prawa.

Tylko od początku 2022 roku policjanci katowickiej drogówki ujawnili ponad tysiąc przekroczeń prędkości, z czego aż prawie 900 było w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Czytaj także:

Rekordowe mandaty w woj. śląskim. 2500 złotych dla pijanego rowerzysty, 2000 złotych za przekroczenie prędkości

2500 zł mandatu dla rowerzystów. Tak nowy taryfikator każe traktować jeżdżących po pijaku

Policjanci kontrolują centra handlowe i nakładają mandaty. Nawet 500 złotych za brak maseczki

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pościg za kierowcą w Jastrzębiu-Zdroju

32 tysiące zł kary dostał kierowca ze Śląska. Zasłużył

Zlodziej paliwa katowice 01

Zatankował pełny bak i odjechał nie płacąc za paliwo

Zatrzymany raciborz

Łowcy głów z komendy w Katowicach namierzyli bandziora

Pomiar wykazał 211 km/h

Za bardzo się spieszył na Chorzowskiej

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Pędził katowicką ulicą prawie 100 km/h szybciej niż można

49 658815

Policja zatrzymała kiboli GKS-u

Dratyczne zdjęcie

Rozpoznajesz tego zmarłego mężczyznę?