7 pseudokibiców gangsterów zatrzymanych. Wśród nich jest jedna kobieta. Handlowali narkotykami i prali brudne pieniądze

Kolejny etap walki z pseudokibicami gangsterami. Tym razem śląska policja zatrzymała 6 mężczyzn i jedną kobietę. Są podejrzewani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, policjanci Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w ubiegłą środę, 27 października 2021 r. kolejne osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców. Mundurowi działali na mocy postanowienia wydanego przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.


Wszystkie zatrzymania odbyły się w jednym czasie, a w niektórych wzięli udział policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystcznego Policji w Katowicach.

Zatrzymano 6 mężczyzn i 1 kobietę

Zatrzymane osoby to mieszkańcy różnych miast z terenu Śląska - sześciu mężczyzn w wieku od 19 do 40 lat i 26-letnia kobieta.

Podczas przeszukań policjanci u jednego z podejrzanych zatrzymali gotówkę w kwocie ponad 100 tysięcy złotych, zaś u kolejnego broń oraz prawie 300 sztuk amunicji i ponad 1,5 kg amfetaminy.

Jak dodają policjanci z KWP w Katowicach, wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie cztery osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Dwóm osobom dodatkowo prokurator przedstawił zarzut prania brudnych pieniędzy.

Podejrzanym grozi nawet 12 lat w więzieniu

Wobec dwóch z zatrzymanych prokurator zastosował poręczenie majątkowe i dozór policyjny. Wobec pozostałych - zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe miesiące podejrzani spędzą za kratami.

Teraz, za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, grozi im do 8 lat więzienia, zaś w przypadku przestępstwa prania brudnych pieniędzy grozi im 10 lat pozbawienia wolności. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających w więzieniu mogą spędzić nawet 12 lat.

Dotychczas w sprawie przedstawiono zarzuty aż 77 podejrzanym. To kolejny etap walki z przestępczością pseudokibiców. - Środowisko to jest systematycznie rozbijane przez śląskich policjantów - chwalą się sami stróże prawa.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon