89 zdarzeń drogowych, 2 pijanych kierowców. Katowicka policja podsumowała świąteczny weekend na drogach miasta

Za nami okres Świąt Bożego Narodzenia, który na drogach wiąże się zawsze ze zwiększeniem natężenia ruchu. W Katowicach przez cały świąteczny weekend nad bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze wydziału drogowego komendy miejskiej. 89 zdarzeń drogowych, 2 pijanych kierowców - tak wygląda bilans tegorocznych świąt na katowickich drogach.

Policja katowice podsumowanie swiat

Katowicka policja podsumowała tegoroczny świąteczny weekend. Policjanci sprawdzali w tym czasie trzeźwość kierowców, kontrolowali prędkość, stan techniczny pojazdów i to czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach.

- Stróże prawa konsekwentnie reagowali na wszelkiego rodzaju wykroczenia i
przestępstwa, a w szczególności zwracali uwagę na kierujących, którzy
zdecydowali się wsiąść za kierownice pod wpływem alkoholu, powodując największe zagrożenie na drogach - informuje katowicka komenda.

W okresie od 22 do 26 grudnia na katowickich drogach doszło do 89 zdarzeń drogowych. Jak podkreślają funkcjonariusze, na szczęście były to tylko kolizje. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość i niedostosowanie jazdy do panujących warunków atmosferycznych. W tym czasie policjanci zatrzymali 2 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. Odpowiedzą oni za popełnienie przestępstwa, za które grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon