90-latka z Katowic bohaterką programu Polsatu "Wolni od długów". Czy eksperci pomogą jej wyjść z olbrzymiego długu?

Kredyt we frankach to dla wielu Polaków drażliwy temat. Dla 90-letniej Anny Bablok z Katowic jest swego rodzaju pętlą na szyi. Emerytka żyje w bardzo skromnych warunkach, spłacając nie swoje zadłużenie. A dług, mimo regularnych spłat, stale rośnie! Jakie rozwiązanie w tak skomplikowanym przypadku znajdą eksperci, dowiemy się w „Wolni od długów” 24 czerwca o godz. 20:00 w Polsacie.

90-letnia Anna mieszka w domu, który wybudowała wspólnie z mężem. Po śmierci małżonka przepisała nieruchomość na starszego syna, który w 2007 roku wziął kredyt hipoteczny we frankach pod zastaw rodzinnego domu.

90-latka z Katowic z kredytem we frankach

W 2011 roku syn zmarł. Pani Anna po jego śmierci zaczęła dobrowolnie spłacać jego zobowiązania wobec banku, mimo że dopiero po kilku latach stała się spadkobierczynią majątku syna – jedyną właścicielką domu i długu. Ogromną, jak na swoje możliwości, ratę spłaca z emerytury po mężu.

Starsza pani ma spore problemy z poruszaniem się. Mimo tego stara się być samodzielna. Żyje bardzo skromnie, oszczędzając na lekach i jedzeniu. Woli oddać lepszy kawałek mięsa swojemu pupilowi, niż zjeść sama. Po opłaceniu bieżących opłat zostaje jej 200 zł, czasem 400 zł na życie. Płaci bardzo wysokie miesięczne rachunki za ogrzewanie centralne. Mimo włączonego ogrzewania, zimą bardzo marznie.

Czuje strach, że straci dom

O pomoc dla pani Anny poprosiła jej synowa. To jedyna osoba, na którą emerytka z Katowic może liczyć. Po śmierci męża i synów została zupełnie sama. Najpierw zmarł jej młodszy syn, później mąż, a w 2011 roku zmarł starszy syn - Bogdan. To po jego śmierci pani Anna odziedziczyła dom z wielkim długiem.

Pani Anna nie wierzy, że jej los może się odmienić. Jest zmęczona sytuacją, w której się znajduje. Zamiast spokoju czuje strach, że straci dom. Nie wie jednak, że eksperci „Wolni od długów” nie spoczną, zanim nie odnajdą sposobu, aby pomóc uczestnikom programu.

Efekty ich walki sprawdzimy w czwartek 24 czerwca 2021. O godz. 20.00 zostanie wyemitowany nowy odcinek programu "Wolni od długów".

O programie wcześniej pisaliśmy: Śląska aktorka Anna Guzik pomoże zadłużonym. Nowy program Polsatu "Wolni od długów"

Nowy program można oglądać przedpremierowo, na tydzień przed emisją w telewizji, w największym serwisie rozrywki internetowej IPLA - w każdy czwartek, w pakiecie IPLA PREMIUM. Poszczególne odcinki są dostępne w IPLI również bezpłatnie, tuż po emisji na antenie Polsatu.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon