Alfę Romeo C42 jeszcze dziś oglądać można w Katowicach. To bolid Formuły 1, którym jeździ Robert Kubica

Jeszcze tylko we wtorek, 6 września, można w Katowicach oglądać tegoroczny bolid Alfa Romeo – C42, którym w Formule 1 ścigają się Valtteri Bottas i Guanyu Zhou, i którym w sesjach treningowych jeździ także Robert Kubica.

PKN Orlen
Alfa Romeo F1 Team Orlen jpg

Bolid oznaczony jako C42 został skonstruowany przez Alfę Romeo na sezon 2022. Przypomnijmy – w tym roku w F1 obowiązują nowe przepisy dotyczące konstrukcji bolidów; wprowadzono między innymi tzw. efekt przyziemny, znaczne zmiany w aerodynamice czy nowe, 18-calowe koła, co oznacza także zmiany w zawieszeniu i konieczność korzystania z większych hamulców.

Alfę Romeo C42, którą o punkty mistrzostw świata walczą Fin Valtteri Bottas i Chińczyk Guanyu Zhou, można oglądać w Polsce w ramach touru organizowanego przez PKN Orlen, który jest sponsorem zespołu F1. Tegoroczna trasa promocyjna bolidu C42 Alfa Romeo F1 Team Orlen rozpoczęła się 5 lipca w Szczecinie. Następnie bolid pojechał do Mielna, Kosakowa, Białegostoku, Mrągowa, Płocka, Łodzi, Lublina, Krakowa i Nowego Targu, a teraz jest w Katowicach. Można go oglądać na stacji PKN Orlen przy alei Murckowskiej 22. Ostatnim przystankiem C42 będzie Jelenia Góra.

– Tylko w ubiegłym sezonie wyścigi Formuły 1 obejrzało ponad 1,55 mld osób, a sam ekwiwalent reklamowy z globalnej ekspozycji marki Orlen, wynikającej z zaangażowania koncernu w zespół F1 w 2021 roku wyniósł aż 648 mln zł – mówi Adam Burak, członek zarządu PKN Orlen ds. komunikacji i marketingu.
Rajd Śląska

Może Cię zainteresować:

W najbliższy piątek rozpoczyna się szósta edycja Rajdu Śląska. Załogi rywalizować będą na ulicach Katowic. Zobaczcie program zawodów

Autor: Grzegorz Lisiecki

05/09/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

IEM Expo

To już oficjalne! IEM Katowice odbędzie się w 2023 roku

Soccer gfa53a9878 1920

Podlesianka i Rozwój powalczą o III ligę?

Spodek boisko siatkarskie

GKS Katowice zagra w Spodku z Grupą Azoty ZAKSĄ

Awantura na meczu GKS Katowice - Ruch Chorzów

Awantura na GieKSie. Klub odcina się od pseudokibiców

Plac budowy Stadionu Miejskiego w Katowicach

Prace na budowie Stadionu Miejskiego widać z Bocheńskiego

Zdjęcie Główne

Red Box - bezpieczna przechowalnia wszystkich Twoich rzeczy

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo