Alpakarnia Poczesna – niezwykły świat zwierząt, który warto odwiedzić

Alpaki to niesamowite zwierzęta, którym nie sposób odmówić uroku. Ich przyjazne nastawienie skradło serca małych jak i dużych miłośników fauny. Nic więc dziwnego, że zagrody z tymi duszami towarzystwa cieszą się sporą popularnością. Naturalnie nasuwa się pytanie, gdzie na terenie Śląska można pogłaskać, nakarmić czy przytulić alpakę? Cóż, między innymi w największej alpakarni na południu kraju – Alpakarni Poczesna. Jakie atrakcje oferuje? Szczegóły poniżej.

Alpakarnia Poczesna – co ma do zaoferowania?

Naprawdę wiele. Alpakarnia Poczesna to największa alpakarnia w południowej części Polski, która wciąż się rozwija. Naturalnie nasuwa się pytanie, gdzie się znajduje? Pod Częstochową, a dokładnie przy ulicy Sadowej 1 w Nowej Wsi. Alpakarnia Poczesna to miejsce, które po prostu trzeba odwiedzić. Na ogromnym terenie można spotkać około 100 alpak, w całej gamie kolorystycznej oraz 20 innych gatunków zwierząt jak:

  • Surykatki,
  • Lemury,
  • Wielbłądy,
  • Zebry,
  • Kuce,
  • Kangury,
  • Małpki,
  • Owieczki,
  • Kózki,
Alpakarnia Poczesna

i wiele więcej. Część zwierzątek jest odgrodzona, ale alpaki swobodnie spacerują po rozległym terenie alpakarni. Spokojnie, lubią być głaskane, a nawet przytulane. Co do ich karmienia to wszystkie spacerujące zwierzaki można uraczyć poczęstunkiem. Specjalna karma znajduje się przy kasach biletowych. Pozostałe zwierzątka (np. małpki, lemury) nie mogą jeść tego co alpaki, dlatego obowiązuje je zakaz dokarmiania. Przecież odwiedzający nie chcą, aby cierpiały, prawda?

Jedno miejsce, wiele atrakcji

Alpakarnia Poczesna czeka na miłośników zwierząt od 10:00 do 19:00 i to przez okrągły tydzień. Warto podkreślić, że w alpakarni nie ma limitu czasowego. Zgadza się, urocze zwierzątka można podziwiać godzinami. Najmłodsi powinni obowiązkowo odwiedzić plac zabaw, a w weekendy oddać się beztroskiej rozrywce na dmuchańcach czy trampolinie bungee. Oczywiście, wycieczka pełna wrażeń nie może się obejść bez słodkości. W alpakarni znajduje się kawiarnia - Alpakacafe. Oferowane lody i ciasta są warte grzechu, zwłaszcza Beza Pavlova. Kawiarnia serwuje również ciepłe jak i zimne napoje.

Alpakarnia Poczesna

Ile kosztuje bilet wstępu?

Dobre pytanie. Bilet wstępu do Alpakarni Poczesna to koszt 20 zł. Dzieci do 3 lat oraz osoby niepełnosprawne mają zapewniony bezpłatny wstęp. Alpakarnia przygotowała zniżkę dla posiadaczy karty dużej rodziny. Za zakupione bilety można zapłacić kartą lub gotówką. Warto podkreślić, że w alpakarni funkcjonują dwie kasy. Jedna w kawiarni Alpakacafe, a druga na zewnątrz. Na próżno przywozić karmę ze sobą, ponieważ zwierzątka nie jedzą wszystkiego. Spokojnie, w kasach alpakarni można nabyć specjalną karmę. Jej koszt to tylko 2 zł.

Alpakarnia Poczesna

Wycieczki dla grup? Dlaczego nie!

Alpakarnia Poczesna to również idealne miejsce dla wycieczek grupowych, zarówno najmłodszych jak i seniorów. Grupy planujące wycieczki, powinny dokonać rezerwacji. W przypadku niepogody zespół Alpakarni może przełożyć wizytę na inny termin. Tym samym wycieczka nie przepada. Co ciekawe, w tym miejscu można również zorganizować urodziny i to przez okrągły rok. Jedno jest pewne, wycieczka czy urodziny w Alpakarni Poczesna to niezapomniane przeżycie.

Odkryj fascynujący świat alpak. Nie czekaj i odwiedź Alpakarnię Poczesna.

logotyp

Alpakarnia „Alpakacafe” Poczesna zaprasza!
WWW | FACEBOOK
ul. Sadowa 1
42-262 Nowa Wieś
Tel. 608 272 890 | 508 577 144
E-mail: info@alpaka.pl

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon