American Cars Mania po raz pierwszy w Katowicach. Amerykańskie samochody zawładnęły Muchowcem. Oh yes!

Piękna pogoda, stylowe samochody, wiele atrakcji – nic dziwnego, że impreza motoryzacyjna American Cars Mania przyciągnęła tłumy w weekend 16-18 czerwca 2023 r. na lotnisko Muchowiec w Katowicach. Zobaczcie na zdjęciach, jak było fajnie.

American Cars Mania to wydarzenie z wieloletnią tradycją, ale do tej pory odbywało się na Dolnym Śląsku. W tym roku po raz pierwszy zawitała do Katowic, na lotnisko Muchowiec, które świetnie się sprawdza w przypadku tak dużych (i potrzebujących tyle przestrzeni) imprez. W dodatku była to jubileuszowa, 10. edycja wydarzenia.

Jak tłumaczą prezesi Fundacji organizującej American Cars Manię, ta impreza to wyraz fascynacji pojazdami amerykańskimi - ich pięknem, mocą i ponadczasowością, to społeczność przyjaznych, otwartych i pogodnych ludzi, których łączą wspólne zainteresowania.

Przez trzy dni Muchowiec był mekką wielbicieli amerykańskiej motoryzacji, zarówno czynnych fanów, którzy mają w swojej kolekcji pojazdy made in USA, jak i tych, którzy przyjechali na Muchowiec tylko podziwiać dokonania Wielkiego Brata w tej dziedzinie. A było co podziwiać! Przybyły tu zarówno zabytkowe wozy jak z filmów z lat 50., jak i nowe mocarne pojazdy. Oczywiście nie mogło zabraknąć wozów policyjnych (i ich właścicieli w policyjnym stroju), naliczyliśmy ich ponad 20!

Oczywiście żadna szanująca się amerykańska impreza motoryzacyjna nie może obyć się bez wyścigów – na Muchowcu można było podziwiać wyścigi na ¼ mili, czyli Drag Race, w kategoriach „open” i „drag race”. Widowiskowe były też pokazy Low For Show, czyli skaczących samochodów jak z teledysków oldskulowych amerykańskich raperów.

Organizatorzy zapewnili również sporo doznań artystycznych. Na scenie na Muchowcu wystąpili m.in. O.S.T.R., Łobuzy, The King’s Friends z przebojami nieśmiertelnego Elvisa Presleya, The Harpagans. Opinie uczestników American Cars Manii na Muchowcu były jednoznaczne: „W przyszłym roku impreza musi koniecznie znowu odbyć się w Katowicach”.

W Katowicach sadzą drzewa tlenowe 03

Może Cię zainteresować:

W Katowicach sadzą drzewa tlenowe. "Liście osiągają rozmiar kilkukrotnie większy od ludzkiej dłoni"

Autor: Redakcja

15/06/2023

Dolina trzech stawow

Może Cię zainteresować:

Lato w Kato 2023. Atrakcje w Katowicach na wakacje dla dzieci i dorosłych. Sprawdź propozycje

Autor: Katarzyna Pachelska

15/06/2023

Youtube 1920x1080 kopia6

Może Cię zainteresować:

Spacer po Katowicach śladami Grzegorza Fitelberga, muzyka, dyrygenta, dyrektora Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia

Autor: Katarzyna Pachelska

11/06/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon