American Cars Mania po raz pierwszy w Katowicach. Amerykańskie samochody zawładnęły Muchowcem. Oh yes!

Piękna pogoda, stylowe samochody, wiele atrakcji – nic dziwnego, że impreza motoryzacyjna American Cars Mania przyciągnęła tłumy w weekend 16-18 czerwca 2023 r. na lotnisko Muchowiec w Katowicach. Zobaczcie na zdjęciach, jak było fajnie.

American Cars Mania to wydarzenie z wieloletnią tradycją, ale do tej pory odbywało się na Dolnym Śląsku. W tym roku po raz pierwszy zawitała do Katowic, na lotnisko Muchowiec, które świetnie się sprawdza w przypadku tak dużych (i potrzebujących tyle przestrzeni) imprez. W dodatku była to jubileuszowa, 10. edycja wydarzenia.

Jak tłumaczą prezesi Fundacji organizującej American Cars Manię, ta impreza to wyraz fascynacji pojazdami amerykańskimi - ich pięknem, mocą i ponadczasowością, to społeczność przyjaznych, otwartych i pogodnych ludzi, których łączą wspólne zainteresowania.

Przez trzy dni Muchowiec był mekką wielbicieli amerykańskiej motoryzacji, zarówno czynnych fanów, którzy mają w swojej kolekcji pojazdy made in USA, jak i tych, którzy przyjechali na Muchowiec tylko podziwiać dokonania Wielkiego Brata w tej dziedzinie. A było co podziwiać! Przybyły tu zarówno zabytkowe wozy jak z filmów z lat 50., jak i nowe mocarne pojazdy. Oczywiście nie mogło zabraknąć wozów policyjnych (i ich właścicieli w policyjnym stroju), naliczyliśmy ich ponad 20!

Oczywiście żadna szanująca się amerykańska impreza motoryzacyjna nie może obyć się bez wyścigów – na Muchowcu można było podziwiać wyścigi na ¼ mili, czyli Drag Race, w kategoriach „open” i „drag race”. Widowiskowe były też pokazy Low For Show, czyli skaczących samochodów jak z teledysków oldskulowych amerykańskich raperów.

Organizatorzy zapewnili również sporo doznań artystycznych. Na scenie na Muchowcu wystąpili m.in. O.S.T.R., Łobuzy, The King’s Friends z przebojami nieśmiertelnego Elvisa Presleya, The Harpagans. Opinie uczestników American Cars Manii na Muchowcu były jednoznaczne: „W przyszłym roku impreza musi koniecznie znowu odbyć się w Katowicach”.

W Katowicach sadzą drzewa tlenowe 03

Może Cię zainteresować:

W Katowicach sadzą drzewa tlenowe. "Liście osiągają rozmiar kilkukrotnie większy od ludzkiej dłoni"

Autor: Redakcja

15/06/2023

Dolina trzech stawow

Może Cię zainteresować:

Lato w Kato 2023. Atrakcje w Katowicach na wakacje dla dzieci i dorosłych. Sprawdź propozycje

Autor: Katarzyna Pachelska

15/06/2023

Youtube 1920x1080 kopia6

Może Cię zainteresować:

Spacer po Katowicach śladami Grzegorza Fitelberga, muzyka, dyrygenta, dyrektora Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia

Autor: Katarzyna Pachelska

11/06/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

22 12 07 T Staniek Jarmark Świąteczny Katowice 00661

QUIZ. Czy umiesz mówić po katowicku?

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Kasztel w Szymbarku Foto Natalia Pacana Roman

Piękne krajobrazy, majestatyczne góry - karpating zaprasza!

Zdjęcie Główne

Jura Krakowsko-Częstochowska - atrakcje dla każdego

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka

Hulajnogi

Hulajnogi. Nowe przepisy. Możesz dostać 500 zł mandatu