Aż za sprytny. Wypożyczał sprzęt budowlany i zastawiał go w lombardzie. Grozi mu 5 lat za kratkami

Klient z piekła rodem trafił się kilku wypożyczalniom sprzętu budowlanego. Mężczyzna zamiast korzystać ze sprzętu, a potem oddać, zastawił go w lombardzie. Niestety dla niego, policjanci z katowickiej komendy byli sprytniejsi.

Śląska Policja
Zatrzymany 33-latek

Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który wypożyczył sprzęt budowlany, a następnie zastawił go w lombardzie.

33-letni mężczyzna za zastawienie agregatu natryskowego do gładzi o wartości 17 tysięcy otrzymał w lombardzie nawet nie połowę wartości, bo 8 tysięcy złotych.

Co więcej, w trakcie policyjnych czynności okazało się, że to nie jedyna zastawiona przez 33-latka maszyna w lombardzie. Mężczyzna zastawił również agregat do natrysku farby oraz agregat do natrysku gładzi, wypożyczony z innej firmy wynajmującej sprzęt budowlany.

Przywłaszczony i zastawiony sprzęt policjanci odzyskali, a mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności przyznał się do winy. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia, która może zostać podwyższona o połowę, bo działał w warunkach recydywy.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon