Będą jeździć rowerami po dachu MCK… Red Bull Roof Ride w Katowicach!

Tak widowiskowego wydarzenia kolarskiego w naszym kraju jeszcze nie było. Arcytrudny tor przeszkód, na którym ujrzymy także fikuśne ewolucje, powstanie na dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach 21 sierpnia.

Freestyle bike

Red Bull Roof Ride to zawody freestyle MTB. Zawodnicy pokonując na rowerach specjalnie przygotowany tor przeszkód przedstawiają efektowne triki. W dniach 20-21 sierpnia światowa czołówka w tej specjalności zjawi się w Katowicach, na pierwszej tego typu imprezie w Polsce.

Na dachu MCK

Przejazd rozpocznie się na dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Na riderów czeka 7 trudnych przeszkód, a w sumie między startem i metą będą 22 metry różnicy wysokości. Będzie i gigantyczna skocznia gwarantująca trzynastometrowy lot rowerem, i zeskok zbudowany 16 metrów nad ziemią. Mrożąca krew w żyłach trasa niejednego postronnego kibica może przyprawić o palpitację serca. A zawodnicy postarają się ją pokonać jak najszybciej i jak najefektowniej.

Zawody są zaliczane do cyklu Pucharu Świata, a więc na starcie zamelduje się cała światowa czołówka. Wśród nich znajdziemy Polaków, braci Godziek – Dawida i Szymona, którzy są już legendą polskiej sceny MTB.

Plan imprezy:

Piątek 20.08

  • 15:00-17:30 KWALIFIKACJE - 30 zawodników powalczy w nich o 10 miejsc w finale
  • 19:00 PREMIERA FILMU RED BULL BIKE PART

Sobota 21.08

  • 14:30 START IMPREZY
  • 15:00-17:00 FINAŁY
  • 17:00-18:00 BEST TRICK

Limit miejsc dla publiczności

Wstęp jest bezpłatny. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami na plac przy Spodku będzie mogło wejść 500 osób. Organizatorzy mogą zaprosić jednak nawet dodatkowe 4500 kibiców, którzy okażą na wejściu zaświadczenie o szczepieniu (kod QR w wersji mobilnej lub drukowanej).

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon