Będzie przebudowa wiaduktu na ul. Wiosny Ludów w Katowicach Szopienicach. Zakaz ruchu dla samochodów i pieszych

Od najbliższego poniedziałku (15 stycznia 2024 r.) zamknięty dla ruchu samochodów i pieszych zostanie przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Wiosny Ludów w Katowicach Szopienicach. To skutek prac przygotowawczych do przebudowy tego obiektu. Taka organizacja ruchu będzie utrzymana do 2 lutego.

PKP PLK
Stacja Dąbrowa Górnicza

Wiaduktem na ul. Wiosny Ludów w Szopienicach jadą pociągi zmierzające z centrum Katowic w stronę Sosnowca, a dalej Dąbrowy Górniczej, Zawiercia i Częstochowy.

Przebudowa wiaduktu kolejowego w Katowicach Szopienicach

W ramach szykowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe gruntownej modernizacji torowisk między Będzinem a stacją Katowice Szopienice Południowe obiekt ma zostać przebudowany i dostosowany do układu 5-torowego. Pierwszym krokiem do tego ma być jednak przesunięcie przęsła wiaduktu.

I właśnie z uwagi na te prace przygotowawcze od poniedziałku (15 stycznia) do 2 lutego 2024 r. przejazd pod wiaduktem na ul. Wiosny Ludów zostanie zamknięty dla ruchu samochodów i pieszych (utrzymany będzie jedynie ruch tramwajowy). Dla kierowców zostaną wyznaczone objazdy, a piesi będą mogli skorzystać z przejścia pod torami przy ul. Morawa.

Na czas prac ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo, co – jak podaje PKP PLK - zostały uwzględnione w rozkładzie jazdy. Innymi słowy, jeżdżący pociągiem między Katowicami a Zagłębiem – przed wyjściem z domu sprawdźcie jeszcze dla pewności godzinę odjazdu i czas przejazdu waszego pociągu.

Linia lotniskowa Pyrzowice

Może Cię zainteresować:

Linia lotniskowa przez Pyrzowice działa od miesiąca. Jest zgodnie z oczekiwaniami, czyli... frekwencja nie powala

Autor: Michał Wroński

12/01/2024

Wypadek dts katowice 12 stycznia 2024 05

Może Cię zainteresować:

Katowice. Wypadek dwóch tirów na DTŚ 12 stycznia 2024. Droga całkowicie zablokowana w stronę Katowic

Autor: Katarzyna Pachelska

12/01/2024

Katowice Pociag PKP Intercity

Może Cię zainteresować:

PKP Intercity przedstawiło nowy rozkład jazdy. Nowy pociąg do Berlina i omijanie Katowic

Autor: Michał Wroński

22/11/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon