Katowice. Wypadek dwóch tirów na DTŚ 12 stycznia 2024. Droga całkowicie zablokowana w stronę Katowic

Dziś, w piątek 12 stycznia 2024 r. w nocy na Drogowej Trasie Średnicowej w Katowicach, przy remontowanym wiadukcie, dwa tiry blokują przejazd. Jeden z nich przewrócił się na bok, drugi wbił się w barierki oddzielające jezdnie. Są wielkie korki na ulicach okalających DTŚ (również w Chorzowie) oraz na samej DTŚ.

AKTUALIZACJA:

Obecnie ruch na tym odcinku został udrożniony, jednakże obowiązuje nadal ograniczenie prędkości. Aktualnie na miejscu pozostaje przyczepa jednego z uszkodzonych samochodów ciężarowych oraz uszkodzone bariery energochłonne, które zostaną poddane naprawie w najbliższym czasie.

- Dziś, w związku z koniecznością usunięcia przyczepy z miejsca wypadku mogą wystąpić utrudnienia, które mogą wpłynąć na przepustowość drogi. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na tym odcinku drogi oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków - informuje Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Katowicach.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Katowicka policja informuje, że Drogowa Trasa Średnicowa na wysokości marketu Auchan w kierunku centrum Katowic jest całkowicie zablokowana. W kierunku na Chorzów zablokowany jest jeden pas.

Na miejscu pracują policjanci katowickiej drogówki.

Wypadek na DTŚ w Katowicach 12 stycznia 2024 r.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący TIR-em, jadąc w kierunku centrum Katowic, utracił panowanie nad pojazdem i doszło do przewrócenia ciężarówki na bok. Kierujący drugą ciężarówką, chcąc ominąć miejsce zdarzenia, przebił bariery oddzielające jezdnie DTŚ-ki i wjechał na przeciwległy pas, prowadzący w stronę Chorzowa.

Na szczęście nikomu nic się nie stało w tym zdarzeniu.

Jak dodają policjanci, utrudnienia potrwają bardzo długo, ok. 5-7 h. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach z kolei informuje, że na drodze przez kilka kolejnych dni będą występowały utrudnienia w związku z naprawą szkód powstałych w wyniku tego zdarzenia drogowego.

Omijajcie DTŚ-kę!

Natężenie ruchu o godz. 6:55

Sytuacja na DTŚ 12.01 2024 r., godz. 6:55

Natężenie ruchu o godz. 8:35

Pieniadze pixabay

Może Cię zainteresować:

Na oszustwie na BLIK obłowił się prawie jak na etacie w TVP. Nastoletni oszust zatrzymany w centrum Katowic

Autor: Katarzyna Pachelska

10/01/2024

Pies zdjecie ilustracyjne pixabay

Może Cię zainteresować:

Katowice. Poszła na zakupy do Galerii Katowickiej z psem, wyszła z policjantami. Czworonogiem musiał zaopiekować się jej mąż

Autor: Katarzyna Pachelska

10/01/2024

Kontrola trzezwosc myslowice 07

Może Cię zainteresować:

"Wczorajszy" 37-latek z Katowic złapany przez policję w Mysłowicach. Teraz o jego losie zadecyduje sąd

Autor: Katarzyna Pachelska

08/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon