Biura, mieszkania, usługi w nowych budynkach na brzegu Rawy przy Grundmanna. Zobacz wizualizacje

Dwa budynki w systemie mixed-use, czyli z przeznaczeniem nie tylko na biura, ale też mieszkania, usługi, hotel, a może nawet akademik, chce zbudować przy brzegu Rawy przy ul. Grundmanna w Katowicach warszawska Grupa REB.

Hotel, biura, mieszkania na wynajem, restauracje i usługi, a może nawet akademik będą się znajdować w dwóch nowych budynkach, które w Katowicach chce postawić warszawska Grupa REB.

Nowa inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach Załężu

Nowa inwestycja ma znajdować się przy ul. Grundmanna, w dzielnicy Załęże, tuż nad brzegiem rzeki Rawy, który ma być odnowiony. Za sąsiadów będzie mieć kompleks Face2Face oraz... siedzibę Straży Miejskiej.

Inwestycja przy Grundmanna ma się składać z dwóch budynków - mniejszego w kształcie litery L, położonego bliżej Face2Face, i większego, trójskrzydłowego, usytuowanego bliżej Rawy.

- Obecnie złożyliśmy wniosek o decyzję środowiskową, czyli jesteśmy dopiero na wstępnym etapie - nie ukrywa Piotr Kawałko, CEO Grupy REB.

W mniejszym budynku ma znajdować się brandowy hotel - co najmniej w standardzie 4 gwiazdek (Piotr Kawałko na razie nie zdradza, jakiej sieci będzie to hotel), w większym - mieszkania na wynajem, biura, i być może część z akademikiem. Nie będą wysokie, mają mieć do 8 kondygnacji.

Restauracje i kawiarnie na odnowionym brzegu Rawy

Na dole będzie część wspólna z widokiem na Rawę. Tu mają się znajdować lokale usługowe, a także restauracje, bistra, kawiarnie oraz patio. Teren inwestycji nie będzie ogrodzony, podobnie jak Face2Face.

- Mamy różne scenariusze na to miejsce. Pokazaliśmy już wstępne wizualizacje, bo bardzo cieszymy się z tego projektu. Na razie nie mamy żadnej oficjalnej nazwy tej inwestycji - dodaje Piotr Kawałko

W dwóch budynkach ma być ok. 26 tys. m2 powierzchni. Budynki zaprojektował Maciej Kronenberg z Pracowni URBA Architects z Krakowa.

Firma REB będzie budować też osiedle przy Parku Kościuszki

To niejedyny projekt Grupy REB w Katowicach. Firma szykuje się też do budowy osiedla mieszkaniowego przy Parku Kościuszki w Brynowie.

O osiedlu przy Parkowej w Katowicach pisaliśmy już (można obejrzeć wizualizacje tego miejsca): Duże osiedle mieszkaniowe powstanie przy Parku Kościuszki. Nawet 12-piętrowe bloki. Zobaczcie zdjęcia


Subskrybuj 24kato.pl

google news icon