Boże Ciało w Katowicach. Jakimi ulicami przejdą procesje?

W niektórych parafiach w Katowicach z okazji 3 czerwca, w dniu uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odbędą się tradycyjne procesje. Przemarsze ulicami mogą spowodować jednak utrudnienia w ruchu drogowym. Sprawdź gdzie dokładnie przejdą procesje.

Procesja

Archidiecezja Katowicka przed uroczystościami Bożego Ciała wydała specjalny komunikat, w którym informuje, że w tym roku procesje eucharystyczne w ramach kilki parafii nie są łączone.

- W uroczystość Bożego Ciała nie łączymy procesji eucharystycznych (kwestia dotyczy szczególnie dużych aglomeracji) w ramach kilku parafii. Każda wspólnota parafialna organizuje to wydarzenie liturgiczne na własnym terenie przy współpracy ze stosownymi służbami. Można też rozważyć „uproszczoną” formę procesji Bożego Ciała np. wokół kościoła, a postawione (skromniejsze niż dotąd) ołtarze mogą być wykorzystane podczas procesji teoforycznych w dniach dawnej oktawy uroczystości Bożego Ciała – wyjaśnia ks. dr Tomasz Wojtal, rzecznik Archidiecezji Katowickiej.

Pamiętajmy o obostrzeniach

Podczas procesji obowiązuje wymóg zachowania dystansu społecznego (1,5 m). Mając na uwadze dobro jakim jest zdrowie publiczne oraz uwzględniając konsultację z Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym informujemy, że uczestnicy procesji (podobnie pielgrzymek) powinni obowiązkowo zasłaniać ust i nos maseczką ze względu na praktyczny brak możliwości zachowania bezpiecznego dystansu.

Boże Ciało 2021. Katowice. Gdzie przejdą procesje?

Parafia św. Anny w Katowicach Janowie

- Tegoroczna Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) przypada 3 czerwca. Msze święte w tym dniu będą o godz. 8.00, 11.00, 12.30, 17.00. Ze względu na stan epidemiczny w naszym województwie, będziemy mieli skróconą trasę procesji z Najświętszym Sakramentem. Abyśmy mogli oddać publiczne świadectwo wiary i pobożności; uwzględniając konsultację z Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym bardzo prosimy, by wszyscy uczestnicy procesji mieli zakryte maską usta i nos – czytamy na stronie parafii.

Po Mszy św. w kościele o godz. 8.00, parafianie przejdą ulicami: plac Wyzwolenia, Nałkowskiej, Szopienicką, Krawczyka i powrót do kościoła przez plac Wyzwolenia. Ołtarze będą ustawione: Pierwszy. przy ul. plac Wyzwolenia 1; Drugi. przy ul. Nałkowskiej 1; Trzeci. przy zakładzie fotograficznym NIESPOREK; Czwarty. przy budynku kościoła.

Parafia św. Jana i Pawła Męczenników

Procesja Bożego Ciała parafii św. Jana i Pawła Męczenników przejdzie od kaplicy przy SCC ulicami: Ściegiennego, Cichą, Błękitną, Bożogrobców, Jabłoniową, Dębową do kościoła.

 • I Ołtarz – ul. Błękitna — odpowiedzialni p. E. Gniłka i p. E. Nieradzik
 • II Ołtarz — ul. Jabłoniowa — odpowiedzialna p. Borsucka
 • III Ołtarz — ul. Dębowa u pp. Kawczyk — odpowiedzialna p. Blaszta
 • IV Ołtarz — ul. Dębowa przy kapliczce — odpowiedzialna p. Krzysteczko.

Parafia Opatrzności Bożej w Katowicach Zawodziu

W tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się w skróconej formie, wokół kościoła, po Mszy św. o 9.30.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

3 czerwca w uroczystość Bożego Ciała parafianie pójdą w tym roku procesją po Mszy św. o godz. 9.30 ulicami: Łąkową, Śluzą, Kamienną Groblą, Dobrą, Zieloną, Radną, Wróblą i Łąkową wrócimy do światyni.

Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Brynowie

Procesja w tym roku przejdzie ulicami Nasypową, Orkana i Przyklinga. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o 9.00. Na zakończenie procesji odprawimy Mszę świętą około 11.00.

Msze święte w kościele odbędą się o godzinie: 7.30, 9,00, ok. 11.00, 12.00 oraz 18.00.

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 7.30. Po Eucharystii odbędzie się procesja. Msze św. będą jeszcze odprawiane bezpośrednio po procesji ok. godz. 10.00 oraz o 12.30 i 17.00. Ze względu na pandemię, procesja teogoryczna przejdzie krótszą trasą: - Mieszka I (do ronda K. Wolnego), I ołtarz przy głównej bramie cmentarza (przygotowuje Grupa Bractwa Adoracji); - II ołtarz przed przystankiem na ul. Mieszka I (przygotowuje Wspólnota Modlitwy Uwielbienia); - W drodze powrotnej z ronda K. Wolnego na Mieszka I, III ołtarz za przystankiem na ul. Mieszka I (przygotowuje Duszpasterstwo Małżeństw); - Mieszka I do kościoła, IV ołtarz przy głównej bramie u wejścia do kościoła-obok krzyża (przygotowuje Grupa Żywego Różańca). Procesja zakończy się w kościele.

Parafia Podwyższenia Krzyża w Katowicach

- Po Mszy św. o godz. 9.00 udamy się do 4 ołtarzy ustawionych wokół kościoła. Pierwszy ołtarz (przy probostwie) wznoszą członkowie Żywego Różańca. Drugi ( przy zakrystii) - górnicy / odpowiedzialny p. Andrzej Herok/ oraz Mężczyźni św. Józefa. Trzeci ( obok dębu jubil.) - Apostolat Margaretka i Rycerstwo Niepokalanej. Czwarty ( przy krzyżu misyjnym) - rodzice dzieci I-komunijnych oraz grupy Faustinum, Zespół Misyjny i Grupa Modlitewna św. O. Pio. - czytamy na stronie parafii.

Parafia św. Jacka w Katowicach

Jak czytamy na stronie parafii, w tym roku w Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa odbędzie się tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicami: Prusa, Legnicką, Glebową, Wesołą, Odrodzenia i Leśną.

Ołtarze zostaną ustawione:

 • ul. Prusa
 • ul. Legnickiej
 • ul. Odrodzenia
 • przy kościele

Parafia Rzymskokatolicka św. Anny w Katowicach

Msze święte odbędą się o godz. 8.00, 11.00, 12.30, 17.00.

- Ze względu na stan epidemiczny w naszym województwie, będziemy mieli skróconą trasę procesji z Najświętszym Sakramentem. Abyśmy mogli oddać publiczne świadectwo wiary i pobożności; uwzględniając konsultację z Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym bardzo prosimy, by wszyscy uczestnicy procesji mieli zakryte maską usta i nos. Po Mszy św. w kościele o godz. 8.00, przejdziemy ulicami: plac Wyzwolenia, Nałkowskiej, Szopienicką, Krawczyka i powrót do kościoła przez plac Wyzwolenia. Ołtarze będą ustawione: Pierwszy. przy ul. plac Wyzwolenia 1; Drugi. przy ul. Nałkowskiej 1; Trzeci. przy zakładzie fotograficznym NIESPOREK; Czwarty. przy budynku kościoła – czytamy na stronie parafii.

Kościół Matki Bożej Różańcowej

Procesja przejdzie ulicami Zadole i Gdańską.

Ołtarze zostaną ustawione:

 • I ołtarz – przy probostwie (Krąg Biblijny i Franciszkański Zakon Świeckich)
 • II ołtarz – przy ul. Gdańskiej 16-18 (Domowy Kościół i NewPastoral)
 • III ołtarz – przy ul. Zadole 11 (Żywy Różaniec)
 • IV ołtarz – przy kościele (budowniczy naszego kościoła)

fot. Archidiecezja Katowicka

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon