Budowa nowego gmachu Akademii Muzycznej w Katowicach rozpoczęła się. Trwają prace ziemne

U zbiegu ulic Wojewódzkiej i Damrota, w miejscu dawnego parkingu, teraz umościł się ciężki sprzęt. Zaczęły się prace ziemne przy budowie nowego gmachu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego.

Pomiędzy główną siedzibą Akademii Muzycznej w Katowicach, czyli zabytkowym gmachem przy ul. Wojewódzkiej a torami powstaje nowy budynek uczelni, Akademicka Strefa Sztuki Scenicznej.

Jak będzie wyglądać nowy budynek: Akademia Muzyczna z wielkim oknem na Katowice i świat. Tak będzie wyglądać nowy budynek AM

Bryła budynku ma stanąć do czerwca 2023 r.

Na plac budowy wjechał już ciężki sprzęt. - Nadal trwają prace ziemne. Harmonogram budowy jest tak skonstruowany, aby w czerwcu 2023 roku stanęła bryła budynku - informuje Łukasz Kałębasiak, rzecznik prasowy Akademii Muzycznej w Katowicach.

W gmachu, którego budowa ma kosztować około 115 milionów złotych i zakończyć się w 2025 roku, znajdzie się m.in. sala widowiskowa dla 300 gości. Będzie on służyć przede wszystkim zajęciom operowym, tanecznym, a także spektaklom.

To będzie imponujący budynek, bo jego charakterystycznym elementem jest olbrzymie przeszklenie, dające z jednej strony widok na zabytkowy budynek Akademii Muzycznej, a z drugiej strony - na śródmieście Katowic.

Ogromne przeszklenia po obu stronach budynku mają sprawić, że budynek Akademickiej Strefy Sztuki Scenicznej otworzy się i dobrze wpisze w okolicę, dając m.in. pasażerom pociągów możliwość zobaczenia zabytkowego gmachu Akademii z przełomu XIX i XX wieku.

Nowy gmach AM zaprojektowała katowicka pracownia SLAS Architekci, która ma na koncie też nagradzaną salę koncertową Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju. Odbył się konkurs na projekt Akademickiej Strefy Sztuki Scenicznej.

Fabryka Porcelany1

Może Cię zainteresować:

Dzisiaj każde miasto chce mieć swoją "Fabrykę Porcelany". Kto, jak i za ile uratował katowicką perłę industrialu

Autor: Katarzyna Pachelska

08/08/2022

Burzenie brutala Katowice 10

Może Cię zainteresować:

Ciężki sprzęt już rozszarpuje ostatniego brutala w Katowicach. Do 20 września nic po nim nie zostanie

Autor: Katarzyna Pachelska

05/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon