Bukmacher przykrywa gigantycznymi reklamami budynki w Katowicach. Uchwała krajobrazowa potrzebna na już

Firma bukmacherska STS chwali się na Twitterze gigantycznymi reklamami na budynkach w Katowicach. To dwa przykłady tego, że Katowice potrzebują uchwały krajobrazowej, która zadba o estetykę centrum miasta i raz na zawsze wykurzy z niego wielkoformatowe reklamy.

Twitter: STS
STS Katowice

"Dołożyliśmy cegiełkę do esportowego klimatu Katowic" - chwali się na Twitterze firma bukmacherska STS. Ta cegiełka to dwa gigantyczne banery reklamowe. Jeden całkowicie przykrył dwie ściany Separatora przy al. Wojciecha Korfantego. Drugi przysłonił elewację kamienicy przy pl. Wilhelma Szewczyka.

To dwa gigantyczne przykłady tego, że Katowice potrzebują uchwały krajobrazowej, która zadba o estetykę centrum miasta i raz na zawsze wykurzy z niego wielkoformatowe reklamy, pstrokate szyldy sex shopów, Żabek i obskurnych dyskotek, potykacze z informacjami o ubraniach na wagę z Wielkiej Brytanii, a także LED-owe wyświetlacze kantorów.

O uchwałę regularnie pytam Urząd Miasta Katowice od kilku lat. Za każdym razem otrzymują odpowiedź, że jest ona opracowywana. Sęk w tym, że prace trwają już prawie 8 lat. W tym czasie odpowiednie przepisy wprowadzono i zaczęto egzekwować m.in. w Krakowie oraz Gdańsku, skąd zaśmiecające przestrzeń publiczną reklamy już zaczęły znikać.

Katowice przyciągają wielkie wydarzenia, takie jak Intel Extreme Masters. Chwalą się, że to zmienia miasto, które chciałoby dogonić Warszawę, Kraków, Poznań, Gdańsk lub Wrocław. Szkoda, że w wielu aspektach pozostają w tyle, a jednym z nich jest dbałość o przestrzeń publiczną.

Na Twitterze ktoś zauważył, że zakryte przez STS budynki są w fatalnym stanie, więc może i dobrze, że powieszono na nich banery reklamowe. Nie. To tylko dobra wymówka dla właścicieli, którzy nie muszą przejmować się wyglądem elewacji, bo zawsze mogą je szybko i skutecznie zakryć.

Metallica Katowice 1987

Może Cię zainteresować:

"Hetfield! Przyszedł Hetfield!". 36 lat temu w Katowicach lider Metalliki pił do rana wódkę z fanami

Autor: Marcin Zasada

11/02/2023

Center for Computing & Data Sciences

Może Cię zainteresować:

Boston zbudował sobie swoje własne .KTW. I wszyscy psioczą tam na ten wieżowiec. Zupełnie jak u nas

Autor: Katarzyna Pachelska

12/02/2023

Budowa Kaufland Katowice 10

Może Cię zainteresować:

Budowa kolejnego marketu w Katowicach już się zaczęła. Powstaje w dzielnicy Piotrowice

Autor: Katarzyna Pachelska

09/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon