Budowa kolejnego marketu w Katowicach już się zaczęła. Powstaje w dzielnicy Piotrowice

Na dawnym terenie Famuru przy ul. Kościuszki w Piotrowicach zaczęła się budowa marketu Kaufland. To będzie trzeci sklep tej niemieckiej sieci w Katowicach.

Kaufland nie zasypia gruszek w popiele. Ledwo co dostał pozwolenie na przebudowę układu drogowego przy planowanym trzecim markecie w Katowicach, a już ruszył z pracami. 20 stycznia 2023 r. firma otrzymała pozwolenie na "przebudowę wew. układu drogowego wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą oraz budowę instalacji reklamowej". Pozwolenie na budowę samego sklepu Kaufland dostał już w marcu 2022 r.

Nowy market powstaje w Katowicach

Prace ziemne trwają już na dużej działce przy ul. Kościuszki w Piotrowicach, która kiedyś należała do firmy Famur (miał na niej powstać biurowiec Famuru: Tak miał wyglądać nowy biurowiec Famuru w Katowicach. Zamiast niego będzie market) niedaleko nowego ronda, które ma teraz nazwę Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli skrzyżowania Kościuszki z ulicą Armii Krajowej.

Jak czytamy na żółtej tablicy informacyjnej, rozpoczęcie budowy pawilonu handlowo-usługowego odbyło się w styczniu. Budowa ma trwać do listopada 2023 r. Inwestorem jest firma Kaufland Polska Markety. Kierownikiem budowy jest... Damian Dąbrowski (ale nie ten, o którym myślicie). O tym słynnym przeczytacie tu: Damian Dąbrowski, pan od pogody. Nauczyciel geografii ze Śląska, którego prognozy czytają miliony ludzi. Przeczytaj naszą rozmowę

To będzie trzeci Kaufland w Katowicach

Co ciekawe, market będzie miał adres Armii Krajowej, a nie Kościuszki. Jak będzie wyglądał? Prawdopodobnie jak sklep w Brynowie.

- Rozwijając się w myśl koncepcji one stop-shopping, w projekcie obiektu przewidujemy obecność innych punktów handlowo-usługowych. Standardowy format sklepów Kaufland zakłada średnią powierzchnię sprzedaży wynoszącą około 2800 mkw. W każdej lokalizacji analizujemy potrzeby lokalnych konsumentów, aby jak najlepiej odpowiadać na ich oczekiwania - mówiła w kwietniu 2022 r. Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Kaufland dość późno wkroczył do Katowic. Pierwszy sklep sieci został otwarty dopiero w 2020 roku przy ul. Brynowskiej, niedaleko Parku Kościuszki. Kaufland działa też od listopada 2021 r. w miejscu po zmniejszonym Tesco w Silesia City Center.

Kaufland to niemiecka sieć sklepów. Warto wiedzieć, że razem z Lidlem należy do Grupy Schwartz. W całej Europie Kaufland ma ponad 1450 sklepów i zatrudnia ok. 148 000 pracowników. W Polsce sieć ma aktualnie 239 marketów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników. W listopadzie 2021 r. Kaufland obchodził 20-lecie działalności w Polsce. Pierwszy sklep pod tym szyldem powstał w 2001 r. w Stargardzie.

Max Premium Burgers Katowice

Może Cię zainteresować:

Pierwszy MAX Premium Burgers w Katowicach już otwarty. To restauracja drive-thru

Autor: Katarzyna Pachelska

14/12/2022

Rondo Piotrowice 2

Może Cię zainteresować:

Dwójka radnych PiS przeciwko nadaniu rondu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Autor: Katarzyna Pachelska

10/01/2023

DOGBAR w Galerii Katowickiej

Może Cię zainteresować:

Na obiad z psem. Galeria Katowicka stworzyła DOGBAR w strefie food court. Psy mają tu legowiska i boksy

Autor: Katarzyna Pachelska

31/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kaufland system K Scan

W tych marketach w Katowicach nawet nie trzeba iść do kasy

Piotrowice teren byłego Famuru

Kolejny market w Katowicach. Miasto wydało pozwolenie

Nowy sklep action katowice

Nowy sklep sieci Action w Katowicach szykuje się do otwarcia

Change Lingerie, Galeria Katowicka

Nowy sklep w Galerii Katowickiej. Do końca września rabat

Teren przy Armii Krajowej tu będzie Kaufland

Wiadomo, kiedy zacznie się budowa nowego marketu

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo