Budowa kolejnego marketu w Katowicach już się zaczęła. Powstaje w dzielnicy Piotrowice

Na dawnym terenie Famuru przy ul. Kościuszki w Piotrowicach zaczęła się budowa marketu Kaufland. To będzie trzeci sklep tej niemieckiej sieci w Katowicach.

Kaufland nie zasypia gruszek w popiele. Ledwo co dostał pozwolenie na przebudowę układu drogowego przy planowanym trzecim markecie w Katowicach, a już ruszył z pracami. 20 stycznia 2023 r. firma otrzymała pozwolenie na "przebudowę wew. układu drogowego wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą oraz budowę instalacji reklamowej". Pozwolenie na budowę samego sklepu Kaufland dostał już w marcu 2022 r.

Nowy market powstaje w Katowicach

Prace ziemne trwają już na dużej działce przy ul. Kościuszki w Piotrowicach, która kiedyś należała do firmy Famur (miał na niej powstać biurowiec Famuru: Tak miał wyglądać nowy biurowiec Famuru w Katowicach. Zamiast niego będzie market) niedaleko nowego ronda, które ma teraz nazwę Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli skrzyżowania Kościuszki z ulicą Armii Krajowej.

Jak czytamy na żółtej tablicy informacyjnej, rozpoczęcie budowy pawilonu handlowo-usługowego odbyło się w styczniu. Budowa ma trwać do listopada 2023 r. Inwestorem jest firma Kaufland Polska Markety. Kierownikiem budowy jest... Damian Dąbrowski (ale nie ten, o którym myślicie). O tym słynnym przeczytacie tu: Damian Dąbrowski, pan od pogody. Nauczyciel geografii ze Śląska, którego prognozy czytają miliony ludzi. Przeczytaj naszą rozmowę

To będzie trzeci Kaufland w Katowicach

Co ciekawe, market będzie miał adres Armii Krajowej, a nie Kościuszki. Jak będzie wyglądał? Prawdopodobnie jak sklep w Brynowie.

- Rozwijając się w myśl koncepcji one stop-shopping, w projekcie obiektu przewidujemy obecność innych punktów handlowo-usługowych. Standardowy format sklepów Kaufland zakłada średnią powierzchnię sprzedaży wynoszącą około 2800 mkw. W każdej lokalizacji analizujemy potrzeby lokalnych konsumentów, aby jak najlepiej odpowiadać na ich oczekiwania - mówiła w kwietniu 2022 r. Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Kaufland dość późno wkroczył do Katowic. Pierwszy sklep sieci został otwarty dopiero w 2020 roku przy ul. Brynowskiej, niedaleko Parku Kościuszki. Kaufland działa też od listopada 2021 r. w miejscu po zmniejszonym Tesco w Silesia City Center.

Kaufland to niemiecka sieć sklepów. Warto wiedzieć, że razem z Lidlem należy do Grupy Schwartz. W całej Europie Kaufland ma ponad 1450 sklepów i zatrudnia ok. 148 000 pracowników. W Polsce sieć ma aktualnie 239 marketów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników. W listopadzie 2021 r. Kaufland obchodził 20-lecie działalności w Polsce. Pierwszy sklep pod tym szyldem powstał w 2001 r. w Stargardzie.

Max Premium Burgers Katowice

Może Cię zainteresować:

Pierwszy MAX Premium Burgers w Katowicach już otwarty. To restauracja drive-thru

Autor: Katarzyna Pachelska

14/12/2022

Rondo Piotrowice 2

Może Cię zainteresować:

Dwójka radnych PiS przeciwko nadaniu rondu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Autor: Katarzyna Pachelska

10/01/2023

DOGBAR w Galerii Katowickiej

Może Cię zainteresować:

Na obiad z psem. Galeria Katowicka stworzyła DOGBAR w strefie food court. Psy mają tu legowiska i boksy

Autor: Katarzyna Pachelska

31/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon