Była prezes śląskiego banku spółdzielczego zatrzymana. Narobiła szkód na 22 miliony złotych

Afera finansowa w jednym ze śląskich banków spółdzielczych. Policja właśnie zatrzymała byłą panią prezes tej instytucji. Prokuratura zarzuca jej wyrządzenie szkody majątkowej na ponad 22 miliony złotych i spowodowanie tym samym niewypłacalności banku.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali byłą prezes jednego z banków spółdzielczych na Śląsku.

Aresztowano byłą prezes jednego z banków spółdzielczych na Śląsku

Jak ustalili śledczy, zatrzymana poprzez podejmowanie niekorzystnych decyzji kredytowych wyrządziła szkodę majątkową w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 22 mln złotych i spowodowała tym samym niewypłacalność banku.

Śledztwo, prowadzone przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej, jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach.

Sprawa dotyczy niegospodarności w jednym z banków spółdzielczych na terenie województwa śląskiego.

Grozi jej nawet 10 lat więzienia

Jak ustalili policyjni śledczy, była prezes banku, poprzez podejmowanie niekorzystnych decyzji kredytowych, wyrządziła szkodę majątkową w wielkich rozmiarach na kwotę nie mniejszą niż 22,7 miliona złotych. Tym samym spowodowała niewypłacalność banku.

Kobieta została zatrzymana. W miniony czwartek, 7 października 2021 w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach usłyszała zarzuty między innymi wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę banku oraz została przekazana do dyspozycji Sądu Rejonowego w Gliwicach. Następnie w piątek 8 października Sąd Rejonowy w Gliwicach zdecydował o jej aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon