Była prezes śląskiego banku spółdzielczego zatrzymana. Narobiła szkód na 22 miliony złotych

Afera finansowa w jednym ze śląskich banków spółdzielczych. Policja właśnie zatrzymała byłą panią prezes tej instytucji. Prokuratura zarzuca jej wyrządzenie szkody majątkowej na ponad 22 miliony złotych i spowodowanie tym samym niewypłacalności banku.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali byłą prezes jednego z banków spółdzielczych na Śląsku.

Aresztowano byłą prezes jednego z banków spółdzielczych na Śląsku

Jak ustalili śledczy, zatrzymana poprzez podejmowanie niekorzystnych decyzji kredytowych wyrządziła szkodę majątkową w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 22 mln złotych i spowodowała tym samym niewypłacalność banku.

Śledztwo, prowadzone przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej, jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach.

Sprawa dotyczy niegospodarności w jednym z banków spółdzielczych na terenie województwa śląskiego.

Grozi jej nawet 10 lat więzienia

Jak ustalili policyjni śledczy, była prezes banku, poprzez podejmowanie niekorzystnych decyzji kredytowych, wyrządziła szkodę majątkową w wielkich rozmiarach na kwotę nie mniejszą niż 22,7 miliona złotych. Tym samym spowodowała niewypłacalność banku.

Kobieta została zatrzymana. W miniony czwartek, 7 października 2021 w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach usłyszała zarzuty między innymi wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę banku oraz została przekazana do dyspozycji Sądu Rejonowego w Gliwicach. Następnie w piątek 8 października Sąd Rejonowy w Gliwicach zdecydował o jej aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rajd slaska katowice 03

Rowerzyści wjechali na trasę rajdu samochodowego

Wypadek al. Murckowska Katowice

Wypadek na al. Murckowskiej w Katowicach

Kradzież Rossmann Piotrowicka Katowice

Ukradł perfumy za pół tysiąca zł z Rossmanna w Katowicach

Dzielnicowy Adam Zając Katowice

Sierżant sztabowy Adam Zając nowym dzielnicowym

Złodziej telefon Katowice

Ukradł iPhone'a wartego 1,5 tysiąca zł z lokalu w centrum

Oszustwo (zdjęcie ilustracyjne)

Zaciągnęła 6 kredytów i 12 pożyczek dla oszusta

Poszukiwani

Policja prosi o pomoc w złapaniu złodziei