Były wiceprezydent Świętochłowic z PiS został dyrektorem Szpitala Kolejowego w Katowicach

Adam Trzebinczyk, były wiceprezydent Świętochłowic, który odszedł z urzędu miasta po konflikcie z prezydentem Danielem Begerem, został powołany na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora Szpitala Kolejowego w Katowicach.

FB Adam Trzebinczyk
Adam Trzebinczyk

O nowym stanowisku Adam Trzebinczyk sam poinformował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Adam Trzebinczyk nowym p.o. dyrektora Szpitala Kolejowego

(...) zostałem powołany przez zarząd województwa śląskiego na stanowisko p.o. Dyrektora Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. To dla mnie wielki zaszczyt, zarazem jednak kolejne i ogromne wyzwanie. Podejmuję się tej funkcji odważnie i z przeświadczeniem, że placówka z wielkim dorobkiem przecież i z wieloma sukcesami będzie nadal dynamicznie się rozwijać dla dobra całego naszego regionu. Dołożę ku temu wszelkich starań".

Jednocześnie były wiceprezydent Świętochłowic pokreślił, że w ostatnich miesiącach miał możliwość pełnić funkcję pełnomocnika zarządu w Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu. "Dzięki tym doświadczeniom jeszcze lepiej poznałem tajniki zarządzania dużą placówką medyczną".

Został odwołany przez prezydenta Daniela Begera

Przypomnijmy, że 45-letni Adam Trzebinczyk 19 stycznia 2022 roku, po ponad 2 latach współpracy, został odwołany przez Daniela Begera, prezydenta Świętochłowic, ze stanowiska drugiego zastępcy prezydenta. Trzebinczyk to członek Prawa i Sprawiedliwości, szef świętochłowickiego PiS-u, i tym samym koalicja zwolenników Begera i PiS-u w Radzie Miasta została zerwana.

Adam Trzebinczyk, zanim został wiceprezydentem Świętochłowic prowadził własną działalność gospodarczą, konkretnie handlową. Po odwołaniu go ze stanowiska wiceprezydenta Świętochłowic pracował w Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu jako pełnomocnik dyrektora ds. rozwoju. Tam zajmował się centralizacją administracji i działem technicznym. Trzebinczyk ukończył studia z bezpieczeństwa narodowego, audytu i kontroli informacji w WSB w Gliwicach i zarządzanie zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Do CV może sobie też wpisać cztery kierunki studiów podyplomowych. Zajmuje się też profesjonalnym coachingiem. Obecnie kończy studia MBA na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach znajduje się w Ligocie, przy ul. Panewnickiej 65. Organem prowadzącym placówkę jest Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego. W szpitalu, który jest znany zwłaszcza z pionierskich zabiegów chirurgicznych, są cztery oddziały:

  • Oddział chirurgii ogólnej
  • Oddział chorób wewnętrznych
  • Oddział Kliniczny Okulistyki z Pododdziałem Okulistyki Dziecięcej
  • Oddział Anestezjologii
Fabryka Porcelany1

Może Cię zainteresować:

Dzisiaj każde miasto chce mieć swoją "Fabrykę Porcelany". Kto, jak i za ile uratował katowicką perłę industrialu

Autor: Katarzyna Pachelska

08/08/2022

Burzenie brutala Katowice 10

Może Cię zainteresować:

Ciężki sprzęt już rozszarpuje ostatniego brutala w Katowicach. Do 20 września nic po nim nie zostanie

Autor: Katarzyna Pachelska

05/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon