Chciała dać 2000 zł łapówki policjantom w Katowicach. Teraz grozi jej 10 lat więzienia

Kierowała autem pod wpływem alkoholu, ale nie dość pijana, by główka nie pracowała. Wiedziała, co ma na sumieniu. Chciała przekupić policjantów solidną porcją gotówki.

Próba przekupstwa policjantów Katowice

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali do kontroli na ul. Oswobodzenia w dzielnicy Janów Nikiszowiec kobietę kierującą skodą rapid.

Chciała przekupić policjantów

Policjanci szybko wyczuli woń alkoholu, unoszącą się we wnętrzu samochodu. 56-letnia kierująca skodą została poddana badaniu trzeźwości, które wskazało, że miała 0,44 promila alkoholu w organizmie. Jest to stan po spożyciu alkoholu i ten, kto w takim stanie kieruje pojazdem, popełnia wykroczenie. Standardowo już na początku kontroli kierująca została poinformowana, że czynności policyjne są nagrywane.

Kobieta, pomimo że cała kontrola była rejestrowana przez kamery nasobne, w które wyposażeni są wszyscy policjanci katowickiej drogówki, wyjęła pieniądze i zaoferowała łapówkę policjantom. Za popełnione wykroczenie groziła jej kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych i czasowe zatrzymanie prawa jazdy. Kobieta wyjęła 2 tysiące złotych w banknotach i chciała je wręczyć policjantów, w zamian oczekując odstąpienia od czynności. Chciała w ten sposób uniknąć zatrzymania prawa jazdy i utraty uprawnień do kierowania samochodem.

Grozi jej kara do 10 lat więzienia

Policjanci jednak okazali się nieprzekupni. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do katowickiej jednostki. Podejrzanej przedstawiono zarzut przekupstwa funkcjonariuszy w celu odstąpienia przez nich od czynności prawnych. Kobieta przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Na czas trwającego postępowania została objęta policyjnym dozorem. Zastosowano również poręczenie majątkowe. Teraz grozi jej kara do 10 lat więzienia.

CZYTAJ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon