Ciało 17-letniego nastolatka znaleziono w centrum miasta. Prokuratura wszczęła śledztwo

W centrum Katowic odnaleziono ciało nastolatka. Zwłoki 17-latka zauważyli mieszkańcy. Wiadomo, że nastolatek pochodził z Chorzowa. Prokuratora Rejonowa Katowice Południe wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Mapy Google
Ciało nastolatka w Katowicach

W centrum Katowic ujawniono zwłoki nastolatka

W sobotę, 24 czerwca w bramie przy ulicy św. Stanisława ujawniono zwłoki nastolatka - mieszkańca Chorzowa. Przed godziną 7.00 przechodnie znaleźli ciało w podwórzu kamienicy. Na miejsce wezwana została policja oraz prokurator, który zlecił sekcję zwłok oraz badania toksykologiczne.

Sprawą zajęła się także policja, która ustali co nastolatek robił w Katowicach oraz w czyim towarzystwie przebywał. Funkcjonariusze sprawdzą także miejski monitoring, które może być kluczowy w sprawie.

- Zwłoki 17-letniego mężczyzny zostały ujawnione 24 czerwca przed godz. 7:00 w bramie przy podwórzu kamienicy. Podczas wstępnych czynności nie ujawniliśmy żadnych śladów mających wskazywać udział osób trzecich. Ciało zostało zabezpieczone - wyjaśnił Łukasz Kloc, p.o. rzecznika prasowego KMP w Katowicach.

Jeszcze dziś (26 czerwca) na zlecenie Prokuratury Rejonowej Katowice Południe zostanie wykonana sekcja zwłok, która pomoże wyjaśnić mechanizm zgonu. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy wyniki zostaną ujawnione.

35 755132

Może Cię zainteresować:

Spalone ciało znaleziono w lesie. Katowickie Archiwum X rozwiązało zagadkę zbrodni sprzed 18 lat

Autor: Patryk Osadnik

26/04/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon