Czy nadajesz się na policjanta? Komenda Wojewódzka zaprasza w listopadzie na tor przeszkód w Katowicach

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach znowu organizuje sprawdzian dla tych, którzy myślą o pracy w policji. To niezobowiązujący sprawdzian, nie oficjalny test. Sprawdź, kiedy się odbędzie.

Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w policji.

Policyjny tor przeszkód czeka na odważnych przyszłych policjantów

23 listopada (środa) 2022 r. w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji wszystkie chętne osoby będą mogły osobiście sprawdzić, jakie wymagania stawiane są kandydatom. Tym razem uczestnicy mają okazję zmierzyć się z torem przeszkód, jaki należy pokonać w teście sprawności fizycznej.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach prowadzi działania informacyjne, dające możliwość poznania specyfiki i charakteru służby w Policji. Projekt powstał z myślą o potrzebach młodych ludzi-absolwentów szkół średnich planujących związać swoją drogę zawodową z Policją, a także wszystkich osobach, które chcą zasilić szeregi naszej formacji oraz sprawdzić, jak w praktyce wygląda rekrutacja do służby. Podczas organizowanych przez katowicką komendę wojewódzką zajęć, zainteresowani mają możliwość praktycznego poznania etapu postępowania kwalifikacyjnego, jakim jest test sprawności fizycznej. Przystąpienie do testu sprawności fizycznej pozwoli zainteresowanym sprawdzić swoje umiejętności i kondycję fizyczną, ale także zdiagnozować ewentualne elementy wymagające poprawy, co umożliwi w przyszłości pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej podczas formalnej procedury kwalifikacyjnej do służby w policji.

Ćwiczenia pod okiem instruktorów z Wydziału Doboru i Szkolenia

Ćwiczenia odbyły się ostatnio 26 października. Zainteresowani mogli, po raz kolejny przekonać się jak wyglądają wybrane etapy postępowania kwalifikacyjnego. Podobnie, jak przy inauguracji projektu, również i tym razem uczestnicy mieli szansę spróbować swoich sił w teście sprawności fizycznej. Zajęcia przeprowadzono w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, gdzie odbył się test sprawności fizycznej, który jest początkowym elementem naboru do służby.

Zajęcia prowadzą instruktorzy z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Będą odbywać się do końca roku, w środy:

  • 23 listopada.
  • 21 grudnia

w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17.

Ze względów organizacyjnych, osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o wcześniejszy kontakt na adres mailowy: bartlomiej.lasek@ka.policja.gov.pl. Termin i godzina spotkania zostaną ustalone indywidualnie po zgłoszeniu mailowym i będą zależne od liczby zgłoszeń.

Zatrzymanie kiboli

Może Cię zainteresować:

Kibole aż trzech śląskich drużyn zatrzymani za wybryki w czasie meczu GKS Katowice z Widzewem Łódź

Autor: Redakcja

03/11/2022

ZTM tramwaj

Może Cię zainteresować:

25-letni "porywacz" tramwaju z Katowic trafił na oddział psychiatryczny. W ramach aresztu

Autor: Katarzyna Pachelska

02/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon