Czy poduszka wpływa na dobry sen?

Dobry sen zapewnia optymalną regenerację organizmu podczas wieczornego wypoczynku. Co więcej, dobry sen poprawia samopoczucie w ciągu dnia. Oczywiście, aby człowiek należycie odpocząćł, ważna jest nie tylko odpowiednia ilość snu, ale również użyteczne rozwiązania, jak materac czy poduszka, które zdecydowanie podnoszą komfort snu. Zatem jak wybrać odpowiednie rozwiązania? Szczegóły poniżej.

Dobrze dobrany materac to podstawa!

Zgadza się! Niestety, uniwersalny materac nie istnieje. Zatem co powinny zrobić osoby, która pragną pożegnać się ze spaniem na sofie i tym samym rozglądają się za materacem dla siebie? Cóż, w pierwszej kolejności powinni dopasować rodzaj materaca do swoich indywidualnych potrzeb. Przykładowo materace wykonane z pianki lateksowej lub termoelastycznej dopasowują się do kształtu ludzkiego ciała. Z kolei materace sprężynowe, kieszeniowe dostosowują się do wagi i przyjmowanych pozycji w trakcie snu. Oczywiście jest to zasługa sprężyn, które znajdują się w osobnej przegrodzie materaca.

A co z poduszką?

Właśnie! W trakcie snu głowa, barki oraz odcinek szyjny kręgosłupa powinny zawsze liczyć na stabilne podparcie. Z kolei kręgosłup musi się odprężyć i przyjąć jak najbardziej naturalną pozycję z możliwych. Co za tym idzie, zbyt wysoka lub zbyt niska poduszka sprawią, że kręgi szyjne będą przekrzywione w nienaturalny sposób. Zatem jak znaleźć ideał? W pierwszej kolejności należy dostosować wysokość poduszki do ludzkiej sylwetki, a także przyjmowanej pozycji podczas snu. Osoby, które lubią spać na plecach, powinny postawić na poduszki o niższej wysokości – najlepiej o anatomicznym kształcie. Z kolei miłośnicy spania na boku, powinni wybrać poduszkę profilowaną. Oczywiście równie ważny jest rozmiar poduszki, a także materiał, z którego została wykonana. Alergicy z pewnością powinni zweryfikować tą informację, jeżeli nie chcą przez pół nocy kichać! Co jeszcze? Z pewnością nie zaszkodzi sprawdzić twardości poduszki i kształtu podłoża.

Czy warto kupić poduszkę profilowaną z pianki?

Oczywiście, że warto! Okazuje się, że poduszki profilowane mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjną poduszkę. Tym samym, nie muszą z niej korzystać wyłącznie osoby borykające się z dolegliwościami kręgosłupa. Ergonomiczny kształt poduszek, delikatne wgłębienie na głowę, profilowany wałek podpierający szyję czy kształt podłoża, zdecydowanie wpływają na jakość snu. Co więcej, poduszki profilowane są wykonane z materiałów najlepszej jakości. Tyczy się to zarówno wkładu, jak i samego pokrowca.

Zdrowy sen – odpowiednia poduszka i materac mają znaczenie!
Salon Dr Materac w Katowicach zaprasza!
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE
Park aranżacji wnętrz Home Concept Design Park
al. Walentego Roździeńskiego 191
40-314 Katowice
Tel.: 575 222 570
e-mail: katowice@drmaterac.pl
Pn-Pt: 10-19
Sobota:
10-18

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon