Dla kierowcy z Będzina niemożliwe nie istnieje. Przewoził niezabezpieczone łóżko na dachu auta

Jeden z kierowców chcąc uniknąć płacenia za transport mebla, postanowił na własną rękę podjąć się jego przewiezienia. Umieścić stelaż łóżka na dachu samochodu... bez zabezpieczenia go. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy mogło doprowadzić do wypadku drogowego.

Informacje Drogowe - Śląsk i Okolice
Kierowca przewoził niezabezpieczony stelaż na dachu samochodu

Do nietypowej sytuacji doszło w poniedziałek, 13 marca. Jeden z kierowców postanowił przewieźć na dachu samochodu prawdopodobnie nowo zakupiony stelaż łóżka w sklepie Ikea. Przedmiot umieścił na dachu samochodu marki Kia, niczym go nie zabezpieczając.

- Z automatu powinni odbierać prawko za takie numery - komentuje zajście jeden z internautów.

Zdarzenie zostało uwiecznione przez jednego z członków grupy na Facebooku - Informacje Drogowe: Śląsk i Okolice. Pod wpisem pojawiło się także nagranie ze zdarzenia, na którym widać jak kierowca przewozi mebel z włączonymi światłami awaryjnymi. - Co najgorsze to nie fotomontaż a gościu jechał z tym łóżkiem NICZYM NIEPRZYPIĘTYM do samochodu - komentuje internautka.

Kierowca stworzył zagrożenie w ruchu

Jak wyjaśnia nam Agnieszka Żyłka, rzeczniczka prasowa katowickiej komendy policji przewóz przedmiotu w taki sposób nie jest dozwolony. W przypadku, gdy kierowca wyjechałby poza teren parkingu, czyli spoza miejsca nieobjętego ruchem, należy zgłosić sytuację do Wydziału Ruchu Drogowego. Wówczas wobec takiego kierowcy może zostać wydany wniosek o ukaranie.

Zgodnie z art. 61, paragrafem trzecim Prawa o ruchu drogowym: "Ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia lub wywoływaniem nadmiernego hałasu". Dlatego też wobec kierowcy mogą zostać wyciągnięte konsekwencje prawne.

Wypadek katowice szarych szeregow

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek w Katowicach na ulicy Szarych Szeregów. Kierowca zginął na miejscu

Autor: Katarzyna Pachelska

12/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon