Śmiertelny wypadek w Katowicach na ulicy Szarych Szeregów. Kierowca zginął na miejscu

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj, w niedzielę 12 marca 2023 r. w Katowicach na ulicy Szarych Szeregów. Samochód osobowy wbił się w drzewa. Kierowca zginął na miejscu.

Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, o godz. 14:58 stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach przyjęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki Honda Civic na ulicy Szarych Szeregów, w lesie między dzielnicami Kostuchna a Murcki.

Na miejscu działania prowadziły:

  • dwa zastępy JRG II PSP w Katowicach,
  • zastęp OSP Kostuchna i OSP Podlesie.

Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, a następnie - między drzewa. Niestety nie przeżył wypadku, poniósł śmierć na miejscu. Miał zaledwie 23 lata.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący hondą civic utracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechał z pasa jezdni i uderzył w drzewo. Niestety, w wyniku zdarzenia 23-latek zginął na miejscu. Czynności na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora wykonywali policjanci katowickiej drogówki, a także funkcjonariusze straży pożarnej. Na czas prowadzonych czynności ruch odbywał się wahadłowo.

- Prosimy wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - apelują katowiccy strażacy.
Wybuch gazu Katowice-Szopienice

Może Cię zainteresować:

Wybuch na plebanii w Szopienicach. 75-letni lokator usłyszał zarzuty

Autor: Patryk Osadnik

10/03/2023

Pilne 1

Może Cię zainteresować:

Strzały z broni i policyjny pościg ulicami katowickich dzielnic Podlesie i Kostuchna. Mężczyzna, który chciał potrącić policjanta, ciągle jest poszukiwany

Autor: Katarzyna Pachelska

04/03/2023

Zwloki mezczyzny katowice

Może Cię zainteresować:

Kim był zmarły mężczyzna, którego zwłoki odnaleziono w Katowicach? Uwaga, drastyczne zdjęcia!

Autor: Redakcja

01/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon