Droga rowerowa z Doliny Trzech Stawów do Nikiszowca gotowa. Zostały ostatnie prace

Mieszkańcy i turyści wreszcie doczekali się połączenia Doliny Trzech Stawów z Nikiszowcem drogą rowerową. Nawierzchnia jest już gotowa, a wzdłuż ul. Gospodarczej trwają ostatnie prace.

Choć Dolinę Trzech Stawów i Nikiszowiec - dwa bardzo popularne wśród mieszkańców i turystów miejsca w Katowicach - dzielą zaledwie trzy kilometry, to dotąd nie można było pokonać tej trasy w pełni bezpiecznie na rowerze. Budowa drogi dla jednośladów odbywała się etapami, a na sam koniec został odcinek o długości około 500 metrów wzdłuż ul. Gospodarczej, gdzie jezdnia jest wąska, widoczność ograniczona, a samochody poruszają się z dużą prędkością.

Początkowo ten krótki odcinek miał zostać wykonany w ramach budowy drogi rowerowej, która prowadzi przez Dolinę Trzech Stawów na Os. Paderewskiego, ale Urząd Miasta Katowice miał problemy z formalnościami dotyczącymi gruntów, dlatego trzeba było ogłosić osobne postępowanie, w którym zdecydowano się na ofertę w wysokości prawie 623 tys. złotych.

Zgodnie z umową firma General Development sp. z o.o. powinna zakończyć prace do połowy czerwca 2023 roku. Wszystko wskazuje na to, że zrobi to szybciej, ponieważ pod koniec marca gotowa położona została już nawierzchnia drogi rowerowej. O kilkanaście metrów przeniesiono także przystanek autobusowy Katowice Cmentarz Komunalny, aby nie kolidował z infrastrukturą rowerową. Do wykonania pozostały tylko drobne prace, np. wykonanie oznakowania poziomego i wymiana pionowego.

Nowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Gospodarczej połączył już istniejące od strony Doliny Trzech Stawów oraz Nowego Nikiszowca.

Parking automatyczny katowice 2

Może Cię zainteresować:

Budowa automatycznych parkingów na Tylnej Mariackiej zakończona. Zaparkujemy tam dopiero w wakacje

Autor: Katarzyna Pachelska

02/04/2023

Teznia park zadole katowice 1

Może Cię zainteresować:

Od 1 kwietnia 2023 znowu działa tężnia solankowa w parku na Zadolu. Koniec przerwy zimowej

Autor: Katarzyna Pachelska

01/04/2023

Budynek szkoly maple bear katowice 3

Może Cię zainteresować:

Kanadyjska prywatna szkoła podstawowa Maple Bear powstaje w budynku... dawnej szkoły przy Stawowej. To będzie pierwsza taka placówka w Polsce

Autor: Katarzyna Pachelska

29/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon