Dwa miesiące akcji "Wyzwanie: parkowanie". 3900 interwencji, ponad 1100 mandatów i 1047 zgłoszeń

Katowice dzielnie walczą z „miszczami parkowania”. Chociaż Straż Miejska robi co może, żeby zmniejszyć liczbę nielegalnie parkujących kierowców, liczby są porażające.

Akcja „Wyzwanie parkowanie!” rozpoczęła się dwa miesiące temu. Jak przyznaje Marcin Krupa, prezydent Katowic, po tym czasie i statystykach prowadzonych przez Straż Miejską, działania związane z akcją przynoszą efekty, ale wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia w walce z nieprawidłowym i nielegalnym parkowaniem.

– Na konferencji inaugurującej akcję mówiłem, że będziemy dyscyplinować niepokornych kierowców do skutku, dlatego te działania będą kontynuowane. Bardzo dziękuję mieszkańcom za wspieranie tej akcji i oznaczanie „miszczów parkowania” na mapie. Wierzę, że wspólnymi siłami poradzimy sobie z tematem nieprawidłowego parkowania, a efekty i poprawę sytuacji odczujemy wszyscy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Blisko 3900 interwencji, ponad 1100 mandatów i 1047 zgłoszeń

Od początku akcji Straż Miejska przeprowadziła 3880 interwencji związanych z akcją „Wyzwanie: parkowanie!”, w tym:

  • 3441 interwencji – nieprawidłowe parkowanie (nałożono 964 mandaty i udzielono 725 pouczeń, pozostałe sprawy są w toku)
  • 439 interwencji – rozjeżdżanie zieleńców (nałożono 171 mandatów, 60 osób pouczono, pozostałe sprawy są w toku)
  • 299 – liczba założonych blokad na koła (3 odholowane samochody)
  • 10 spraw zostało skierowanych do sądu
  • 115 340 zł – zapłacone mandaty (w tym 12 580 zł za rozjeżdżone zieleńce)

Strażnicy najczęściej interweniują w Śródmieściu oraz na Koszutce

Przypominamy, że nadal można wziąć udział w akcji i cały czas można zgłaszać i oznaczać „miszczów parkowania” na specjalnej mapie, która jest dostępna TUTAJ

Od uruchomienia mapy, czyli 4 maja 2021, mieszkańcy Katowic oznaczyli 1047 „miszczów parkowania”. Liczba zgłoszeń w konkretnych dzielnicach pokrywa się z liczbą interwencji Straży Miejskiej – najwięcej dotyczy Śródmieścia i Koszutki.

Akcja „Zielone? Nie parkuję!”

Zakończyła się już akcja „Zielone? Nie parkuję!”. Do końca maja mieszkańcy mogli zgłaszać zieleńce, które są notorycznie rozjeżdżane przez samochody. Opracowywany jest harmonogram, lista i zakres prac związanych z rewitalizacją tych miejsc – szczegóły przedstawimy wkrótce.

WIDEO 24KATO.PL: Wyzwanie parkowanie. 28 maja 2021

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon