Dwie kolizje w Katowicach. Jedna w nocy, druga z samego rana. Uważajcie, bo może być ślisko na drogach

Wieczorem, w nocy i rano na ulicach jest ślisko. Niestety takie warunki atmosferyczne sprzyjają kolizjom i wypadkom na drogach. Jedna z nich wydarzyła się 25 listopada późnym wieczorem, a kolejna - dziś rano.

Wczoraj, w piątek 25 listopada 2022 roku, o godz. 21.36 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej II Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Oficer Operacyjny Miasta zostali zadysponowani do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych na ul. 73 Pułku Piechoty w Ochojcu, czyli na tzw. trzech garbach. Kolizja wydarzyła się w pobliżu tartaku.

Dwie osoby zostały przebadane przez zespół ratownictwa medycznego na miejscu zdarzenia i nie wymagały dalszej hospitalizacji. Jeden pas w stronę Ligoty był zablokowany.

Z kolei dzisiaj, w sobotę 26 listopada 2022 r., rano, o godz. 7:55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach wpłynęło zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic. W. Wróblewskiego i Normy w dzielnicy Bogucice. Na miejscu działania prowadziły dwa zastępy GBA z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dwa zespoły ratownictwa medycznego z dwóch karetek oraz policja.

- Godzina zgłoszenia zdarzenia drogowego to 7:50. Prawdopodobna przyczyna to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i to spod znaku "STOP". W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy marek Kia i Chevrolet. Domniemany sprawca poruszał się sam, a w pojeździe poszkodowanego jechały trzy osoby. Pasażerka tego pojazdu potrzebowała pomocy medycznej, została odwieziona do szpitala - relacjonuje młodszy aspirant Łukasz Kloc z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Jak dodaje Kloc, oboje kierowcy byli trzeźwi.

Śmierć 19letniej basi

Może Cię zainteresować:

Prokuratura wznowi śledztwo w sprawie bójki, do której doszło przed śmiercią 19-letniej Basi

Autor: Martyna Urban

24/11/2022

Policja noc

Może Cię zainteresować:

Nietrzeźwy mieszkaniec Katowic pojechał do Rudy Śląskiej, by ukraść paliwo ze stacji benzynowej

Autor: Redakcja

21/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon