Dwoje senatorów z woj. śląskiego opuściło Lewicę. Wstąpili do koła Polskiej Partii Socjalistycznej

Gabriela Morawska-Stanecka oraz Wojciech Konieczny opuścili parlamentarny klub Lewicy. Wraz z grupą posłów założyli koło Polskiej Partii Socjalistycznej. To nie pierwszy i nie ostatni kłopot Nowej Lewicy w województwie śląskim.

Senat RP
266135894 278333191006306 8936931186627938274 n

We wtorek, 14 grudnia, grupa posłów i senatorów Lewicy poinformowała, że opuszcza szeregi swojego dotychczasowego klubu parlamentarnego. To posłowie Joanna Senyszyn, Robert Kwiatkowski oraz Andrzej Rozenek, a także dwoje senatorów z województwa śląskiego - Gabriela Morawska-Stanecka oraz Wojciech Konieczny.

Gabriela Morawska-Stanecka oraz Andrzej Rozenek są od pewnego czasu otwarcie skonfliktowani z liderem Nowej Lewicy Włodzimierzem Czarzastym, stąd ich decyzja o opuszczeniu klubu.

- Włodzimierz Czarzasty powiedział, że mnie odstrzeli, no i odstrzelił - powiedziała Gabriela Morawska-Stanecka kilka tygodni temu dziennikarzowi "Gazety Wyborczej". Wicemarszałkini Senatu chciała startować w wyborach do władz regionalnych Nowej Lewicy, ale ostatecznie nie znalazła się na liście delegatów.

- Zostałam wybrana na delegatkę na początku listopada. Po tym, jak zawieszono Marka Balta, powstała nowa uchwała i wybrano delegatów ponownie. Efekt jest taki, że delegatką nie jestem - tłumaczyła na łamach "GW".

Pięcioro parlamentarzystów, którzy opuścili klub Lewicy, stworzyło koło Polskiej Partii Socjalistycznej, której przewodniczącym - jako partii - jest od dwóch lat Wojciech Konieczny.

Cicha koalicja Nowej Lewicy z Prawem i Sprawiedliwością

To nie pierwszy i nie ostatni kłopot Nowej Lewicy w województwie śląskim. Od dawna wiadomo o cichej koalicji radnych tego ugrupowania z Prawem i Sprawiedliwością w Sejmiku Województwa Śląskiego. W poniedziałek, 11 grudnia, radni Nowej Lewicy Gabriela Łacna i Rafał Porc zagłosowali razem z radnymi PiS za przyjęciem budżetu na 2022 roku. Wcześniej byli zgodni m.in. co do podwyższenia pensji marszałka Jakuba Chełstowskiego.

- Znam bardzo dobrze działania marszałka Jakuba Chełstowskiego i uważam, że podnoszenie wynagrodzenia marszałkowi, który w mojej ocenie nie prowadzi dobrej polityki, jest karygodne. To głosowanie dwojga radnych Sejmiku oceniam bardzo negatywnie. Będę rekomendował radzie wojewódzkiej Nowej Lewicy, aby linia polityczna, jaką nakreśli, wykluczała takie sytuacje w Sejmiku - zapowiedział niedawno poseł Maciej Kopiec, współprzewodniczący Nowej Lewicy w województwie śląskim.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Maciej Kopiec zawiadomił prokuraturę ws. Łukasza Mejzy

Poseł Kopiec zawiadamia prokuraturę ws. wiceministra Mejzy

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka