Dzień Dziecka w Katowicach potrwa trzy dni, od 1 do 3 czerwca. Sprawdźcie, co się będzie działo w mieście z tej okazji

Katowice zapraszają najmłodszych mieszkańców miasta do wspólnego świętowania z okazji Dnia Dziecka. Między 1 a 3 czerwca na terenie miasta będą odbywały się wydarzenia skierowane do najmłodszych katowiczan, które są doskonałą propozycją na spędzenie czasu aktywnie i rodzinnie. Dodatkowo 30 maja sezon zainaugurują miejskie wodne place zabaw.

Sławomir Rybok
Wodny plac zabaw dolina trzech stawow

Katowice zapraszają najmłodszych mieszkańców miasta do wspólnego świętowania z okazji Dnia Dziecka.

- Dzień Dziecka staramy się spędzić z naszymi dziećmi lub wnukami, dlatego w poszukiwaniu inspiracji zachęcamy, by skorzystać z licznych propozycji jakie w tym czasie czekają w Katowicach. Zaplanowane wydarzenia z pewnością będą atrakcją dla maluchów, a dla starszych okazją do sąsiedzkiej integracji - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Z racji zapowiadanego ciepłego początku czerwca, świetną propozycją jest także spędzenie wspólnego czasu na wodnych placach zabaw, które działają w czterech dzielnicach: w Piotrowicach, Załężu, Osiedlu Tysiąclecia i w Dolinie Trzech Stawów. Dostępne będą już od 30 maja – dodaje prezydent.

Wodne place zabaw

Od kilku lat, w sezonie letnim Katowice udostępniają najmłodszym mieszkańcom miasta wodne place zabaw. To cztery obiekty zlokalizowane w różnych dzielnicach miasta: na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek, os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej, przy wejściu na Dolinę Trzech Stawów od strony ul. Pułaskiego oraz na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224.

Nasze doświadczenia i frekwencja z ubiegłych lat dowodzą, że miejsca te są idealne do spędzania wolnego czasu w cieplejsze dni, zarówno przez katowickie dzieci, jak i ich opiekunów. Ponieważ prognozy pogody na początek czerwca są zachęcające, w tym roku wodne place zabaw będą dostępne od 30 maja – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wodne place zabaw będą czynne w godz. 9.00-20.00, a wstęp na nie jest bezpłatny.

Dzień Dziecka na Basenie Zadole

1 czerwca, w godzinach 14.00-20.00, Katowickie baseny zapraszają wszystkie dzieci do skorzystania z darmowych atrakcji w strefie zewnętrznej basenu Zadole. Jest to doskonała okazja, aby połączyć sportową zabawę z wodnymi atrakcjami, takimi jak:

 • dmuchane zjeżdżalnie,
 • mała gastronomia: hot dogi, burgery, frytki, zapiekanki oraz grill - jedyna płatna strefa,
 • spotkanie z kropelką: edukacyjne spotkanie związane z wodą,
 • malowanie twarzy: kolorowe makijaże dla dzieci,
 • sportowe zajęcia z Decathlonem,
 • zumba, tor przeszkód i gry z Progress Fitness,
 • miasteczko Ewo Gim: Sportowe konkurencje,
 • koło fortuny, quizy i konkursy organizowane przez Katowickie Wodociągi,
 • atrakcje wodne oraz możliwość wejścia do wozu strażackiego OSP Podlesie.
- Dodatkowo, od 31 maja do 2 czerwca, na basenie sportowym obiektu w Zadolu będzie rozłożony wodny tor przeszkód, z którego można korzystać w ramach zakupionego biletu – mówi Tomasz Szpyrka, dyrektor Katowickich BasenówNatomiast na pozostałych basenach, tj. Brynów oraz Burowiec, dla każdego dziecka korzystającego z tych obiektów w dniu 1 czerwca przewidziany jest drobny upominek, co dodatkowo uprzyjemni spędzony tam czas – dodaje dyrektor.

Dzień Dziecka w Katowicach to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny. Dzięki różnorodnym atrakcjom, zarówno w Parku Zadole, jak i na basenach, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt się nie nudził, a bogaty program i liczne strefy aktywności zapewnią niezapomniane przeżycia. Do zobaczenia 1 czerwca!

Lista wybranych bezpłatnych wydarzeń z okazji Dnia Dziecka w Katowicach:

 • Premiera książki „Jeż Nikoś. W Świecie Nauki” - 1 czerwca odbędzie się premiera najnowszej książki „Jeż Nikoś. W Świecie Nauki” oraz spotkanie z autorką książki. W Kato Science Corner przy katowickim rynku odbędą się kreatywne warsztaty. Będzie również możliwość zrobienia sobie zdjęcia z maskotką Jeżem Nikosiem. Start o godz. 10.00, obowiązują zapisy. Więcej informacji TUTAJ.
 • Akcja „Trenuj z Ligo” - w Parku Zadole, 1 czerwca w godzinach 11.00-15.00 odbędzie się akcja katowickiego MOSiR i Radia Katowice, mająca na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Pomoże w tym radiowa maskotka - pingwin Ligo. W programie znajdziemy biegi z Ligo, pokazy judo, warsztaty ekologiczne, pokazy mażoretek oraz rowerowy tor sprawnościowy. Więcej informacji TUTAJ.
 • Dzień Dziecka na terenie Industrial Horse Katowice. Stajnia Industrial Horse zaprasza na obchody dnia dziecka, 1 czerwca o godzinie 14.00 przy ul. Kocura w Szopienicach. W programie wydarzenia znajdziemy hobby horse, przejażdżki konne, spacer na kucyku, zajęcia plastyczne, malowanie buziek, slalom sportowy i wyścigi w workach. Więcej informacji TUTAJ.
 • Wystrzałowy Dzień Dziecka w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się 2 czerwca o godzinie 15.00 w filii nr 28 przy ul. Uniczowskiej 36 w Podlesiu. W programie festynu rodzinnego zaplanowano pokazy iluzjonisty, minidisco, przedstawienie „Księga Pana Andersena” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki z Uśmiechem, zabawy z Klauninką, gry podwórkowe, megabańki mydlane oraz Bum Bum Rurki. W razie niepogody impreza przeniesie się do budynku biblioteki. Więcej informacji TUTAJ.
 • Dzień Dziecka na os. Witosa zorganizuje Miejski Dom Kultury „Koszutka”, który 2 czerwca o godzinie 16.00 zaprasza na pl. św. Herberta, gdzie z tej okazji odbędzie się impreza plenerowa. W planie są zabawy z animatorami, dmuchańce, gry i konkursy, strzelanie z łuku, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane oraz malowanie twarzy dla dzieci.
 • Dzień Dziecka na ASP 2024 - 2 czerwca Akademia Sztuk Pięknych organizuje dzień dziecka dla dzieci w każdym wieku. W programie znajdziemy warsztaty rękodzielnicze, prelekcję o relacjach rodzic-dziecko, spotkanie z psem asystującym oraz warsztaty ceramiczne. Start o godz. 10.00. Obowiązują zapisy. Więcej informacji TUTAJ.
 • Pałacowy Dzień Dziecka odbędzie się 3 czerwca o godzinie 15.00 w Pałacu Młodzieży. Z okazji święta najmłodszych odbędą się występy i atrakcje takie jak tworzenie ceramiki, rzeźbienie zwierzaków z balonów czy malowanie. Poza atrakcjami odbędzie się uroczyste uruchomienie Pałacowej fontanny. Więcej informacji TUTAJ.
 • Dzień Dziecka ze złotą rybką. 3 czerwca w godzinach 14.00-17.00 przy leśnych stawach Osadniki w Kostuchnie odbędzie się piknik integracyjny, na którym najmłodsi będą mogli poznać sekrety wędkarstwa. W planie wydarzenia jest pokaz sprzętu wędkarskiego, zawody wędkarskie, zabawy i konkursy. Zabawy animacyjne poprowadzą harcerze z Mistrzowskiej Gromady Zuchowej „Brykające Zebry” z Kostuchny. Więcej informacji TUTAJ.
Budowa mdk witosa katowice 03

Może Cię zainteresować:

Będzie nowy park w Katowicach. Powstanie na osiedlu Witosa, przy budowanym Miejskim Domu Kultury

Autor: Katarzyna Pachelska

22/05/2024

Park malownik wantuly katowice 28

Może Cię zainteresować:

Nowy park Malownik w Katowicach powstał na bagnach. Park przy Wantuły ma kilka ciekawych rozwiązań. Zobaczcie foto i wideo

Autor: Katarzyna Pachelska

28/04/2024

Droniada M Kasprzyk

Może Cię zainteresować:

Droniada 2024 w Parku Śląskim i w Katowicach od 3 do 9 czerwca. Na finał piknik i pokazy latania dronów

Autor: Katarzyna Pachelska

28/05/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon