Dziesięć miejsc w Katowicach, z którymi związany był zespół Kat, czyli od „Tauzena” do... Zobaczcie!

Trzydzieści lat temu, w 1992 roku, ukazał się trzeci studyjny album grupy Kat – „Bastard”. Zespół, a także jego lider, zmarły niedawno Roman Kostrzewski, mieli mnóstwo fanów nie tylko na Śląsku. Grupa szczególnie związana była z Katowicami, a muzycy w stolicy naszego regionu mieli swoje ulubione miejsca. Przypominamy kilka z nich.

Zespół Kat został założony w Katowicach na przełomie 1979 i 1980 roku. Od początku był związany ze stolicą naszego regionu. – Ważnym miejscem było osiedle Tysiąclecia, czyli główna baza wypadowa zespołu – mówi Michał Mleczko, przyjaciel zespołu i były „techniczny” grupy. – Innymi często odwiedzanymi przez muzyków miejscami były „Asza” czy „Pittsburgh”. W latach 90. nie było zbyt wielu klubów, teraz jest takich miejsc zdecydowanie więcej. Znany zespół może dziś dać klubowy koncert w każdym większym mieście – dodaje.

Wybraliśmy dziesięć miejsc w Katowicach – nie zawsze oczywistych, które kojarzą się – nie tylko fanom zespołu – właśnie z grupą Kat. Zobaczcie zdjęcia.

Patrycja Mroczek

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon